Астрономи виявили планету поруч із «летючою» зіркою Барнарда, що розташована в шести світлових роках від Землі. Це Надземля масою в 3,2 раза більшою за земну, і це одна з найближчих до нас екзопланет, з відомих.

Відкриття зробили вчені з проектів Red Dots і CARMENES, які шукають невеликі екзопланети навколо маломасивних і близько розташованих до Землі зірок. Для спостережень використовували кілька наземних телескопів у всьому світі, зокрема спектрографи HARPS та UVES, встановлені на телескопах в обсерваторії Ла Сілла та Паранал.

Під час спостережень за «летючою» зіркою Барнарда, астрономи з високою ймовірністю довели, що навколо зірки, на відстані, що дорівнює близько 0,4 астрономічних одиниці, звертається екзопланета з масою близько 3,2 маси Землі. Рік на ній триває 233 земних дні, а температура її поверхні близька до −170 градусів Цельсія, через те, що планета лежить поблизу снігової лінії, за якою летючі речовини знаходяться в замороженому стані. ЗА словами вчених, це означає, що на ній не можуть існувати відомі на Землі форми життя.

На початку XX століття американський астроном Едвард Барнард відкрив червоний карлик спектрального типу М, який виявився найближчою до Сонця поодинокою зіркою (Проксима Центавра ближче, але вона — частина потрійної системи). Її назвали «летючою», оскільки вона найшвидше рухається небесною сферою (не враховуючи Сонце). Маса зірки Барнарда становить 0,17 маси Сонця і вона старше нашої зірки у два рази, натомість вона малоактивна та дуже тьмяна, світність зірки становить близько 0,0004 від сонячної.

Раніше Космічний телескоп TESS відкрив свою першу екзопланету.

Поділитись: