Астрономи зробили найдетальніше фото поверхні Сонця

Астрономи зробили найдетальніше фото поверхні Сонця
Астрономи зробили найдетальніше фото поверхні СонцяНаціональний науковий фонд США

Наземний телескоп Національного наукового фонду США зробив найдетальніші знімки поверхні Сонця в історії. Кожне «зернятко» на цьому зображенні — приблизно розміром з Україну, а найдрібніші об’єкти на світлині сягають лише 30 км.

На зображенні видно, що Сонце — це куля з киплячою плазмою, верхні шари якої постійно «перемішуються». Вчені кажуть, що отримані дані корисні для розуміння та прогнозування активності Сонця, що в поєднанні з високою електропровідністю його матерії створює сильне магнітне поле.

Телескоп DKIST, яким були зроблені знімки, — це унікальний чотириметровий телескоп, створений спеціально для спостережень за Сонцем. Його будівництво на вершині сплячого вулкана Халеакала на Гаваях почалася ще 2013-го року і завершилася лише кілька тижнів тому. За допомогою нього вчені планують побудувати повну карту поверхні Сонця та його атмосферних полів і корони, а також пояснити спалахи на його поверхні.

«Магнітне поле Сонця поки залишається головним наріжним каменем для нас. Для розкриття всіх найважливіших його таємниць ми маємо не тільки роздивитися його дрібні деталі з відстані в 150 млн км, а й дуже точно виміряти силу і спрямованість магнітного поля», — зазначив керівник проєкту Томасс Ріммел.