«Індпошив»: Як відкрити ательє чоловічих костюмів, не будучи кравцем і дизайнером — БІЗНЕС-ПЛАН

Watch on YouTube

Скільки коштує пошити чоловічий костюм на індивідуальне замовлення і як побудувати на цьому системний бізнес? Скільки людей потрібно найняти та скільки метрів тканини витратили — рахували у Бізнес—плані.

Катерина Возіанова, засновник ательє, де шиють чоловічі костюми на замовлення.  Катя не вміла і досі не вміє шити костюми, але її ательє успішно працює вже 8 років. Батько Каті — Федір Возіанов — дизайнер жіночого одягу, взуття та аксесуарів. Розробляє і шиє одяг з 1998 року.

Засновниця ательє «Індпошив» Катерина Возіанова screenshot з відео

Катя чесно зізнається: вона не може ні шити, ні вигадувати одяг. Виходить, Катя не кравчиня і не дизайнерка. Вона — маркетологиня, яка одного разу знайшла незайняту нішу на ринку.

«Індпошив»

Дата заснування — 2009

Форма власності — ТОВ

Кількість працівників — 41

Вартість костюма на замовлення — $1000.

Кількість пошитих костюмів — 1352

Оборот компанії в 2016 році склав $330 тис. Це в 100 разів більше, ніж всі витрати на запуск бізнесу. 8 років тому перші капіталовкладення Катерини були на рівні три тисячі доларів за перший рік. Нині ж на оренду офісу потрібно $2,5 тис. в місяць, а на виробництві працює 33 людини, серед яких кравці, швачки, закрійники. Всього в компанії працює 41 людина.

Зарплата закрійника і розкрійника починається від 12 тис. грн і може досягати 30 тис. Середня зарплата на виробництві — 12 тис. грн. Над одним костюмом в різний час працюють 12 співробітників, а загальний час їх роботи становить 71 годину. На один костюм йде 3 метри тканини — це мінімум 300 євро.

На виробництві працює 33 людини, серед яких кравці, швачки, закрійники screenshot з відео

Ціна в кілька десятків тисяч гривень може здатися завищеною, але індивідуальне пошиття костюма — це не тільки дорогі тканини, але й ручна робота кравців, закрійників і всіх, хто причетний до його створення. У кожному костюмі більше 80% ручної роботи. Це також час, адже на створення одного костюма йде від двох тижнів до двох місяців.

Тканини, що використовують в пошитті костюмів у Києві, замовляє і багато преміальних закордонних брендів, але ось за рахунок більш дешевої робочої сили в Україні цей костюм коштує вдвічі дешевше, ніж в Італії, Англії чи Франції.

Пошиття костюма за індивідуальним замовленням — це не просто річ, яка гарно сидить. Це послуга. Сам факт ручної роботи, коли кравець чаклує навколо тебе з сантиметром і з шпильками у роті сам по собі чарівний, гіпнотичний. Це приємно на рівні его. Особистий лікар, особистий кухар, особистий водій, особистий кравець. Кравець, який напам'ять знає твої параметри. І в цьому полягав один із секретів маркетолога Катерини Возіанової.

У кожному костюмі від ательє «Індпошив» більше 80% ручної роботи screenshot з відео

Чоловічий костюм коштує мінімум $1000, дитячий — $400.

Як не дивно, свій перший виїзд, так зване транк-шоу кравці влаштували не в Україні, а в Лондоні. У 2013 році один з клієнтів запропонував Каті шукати клієнтів в британській столиці. Катя погодилася і через 2 місяці підготовки для роботи в Лондоні «Iндпошив» зняли мірки з трьох лондонців. Зараз там 15 постійних клієнтів, пошиття костюма їм обходиться в 1300 фунтів.

Перед нами приклад людини, яка зуміла самостійно запустити успішний бізнес з нуля, за мінімальні гроші. Каті вдалося створити не просто ательє — вона створила послугу, яка в свою чергу відкрила нову нішу.

В Лондоні у Возіанової вже 15 постійних клієнтівscreenshot з відео

ДИВІТЬСЯ УСІ ВИПУСКИ ПРОГРАМИ БІЗНЕС-ПЛАН

«Бізнес-план» — проект Hromadske.ua спільно з Currenttime.tv про реальні історії з життя малого та середнього бізнесу в Україні.