Політика

Аваков цілий день чекав на Фірташа, який попередив, що не приїде

Політика/Аваков цілий день чекав на Фірташа, який попередив, що не приїде
Зберегти
Вигляд

Бізнесмена Дмитра Фірташа збирались затримати відразу по приїзду до України.

Його з цілим підрозділом нацполіції чекав в аеропорту Міністр МВС Арсен Аваков. Також це анонсував і радник міністра Антон Геращенко.

За словами Міністра Мінюст США звернувся з проханням заарештувати Фірташа до Генеральної прокуратури України.

«По приїзду в Україну Дмитро Фірташ буде затриманий нацполіцією, по факту звертання Мінюста США в Генеральну прокуратуру України» написав він у Facebook.

В той же час у ГПУ спростували слова міністра повідомив, що до Генпрокуратури не зверталось Міністерство юстиції США з проханням про надання правової допомоги в розслідуванні кримінальної справи проти олігарха Дмитра Фірташа.

«Фірташ – громадянин України, громадяни України за Конституцією не підлягають видачі (екстрадиції). Який сенс Мін’юсту США слати такий запит, якщо вони чудово знають про конституційну заборону? Затримувати його за ініціативою США немає підстав», – сказав Касько в ефірі на Радіо Свобода.

Також, інформацію що Генеральна прокуратура подібних заяв від Мінюсту США не отримувала, підтвердила ведуча програми «Схеми» Наталка Седлецька в ефірі Громадського .

«У Генпрокуратурі повідомили, що відповідного запиту від Мін'юсту США не надходило, і він навряд чи надійде», – сказала Седлецька.

За словами журналістки , заява Авакова не має підґрунтя.

Сам же Фірташ збирався приїхати до України на з’їзд Федерації роботодавців, але потім, зробив заяву про те, що відмінив свій приїзд.

Відмова олігарха приїжджати до України це черговий договірний раунд .

«При в’їзді австрійського в’язня Українська влада не може видати свого громадянина, бо Конституція не дозволяє. І в той же час ми і самі заарештувати його не можемо, бо не маємо особистих кримінальних справ, адже він проходить тільки як свідок», зазначив народний депутат від блоку Петра Порошенко Мустафа Наєм .


/ Фото 24daily.net

Пов`язані новини