Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликає Верховну Раду невідкладно законодавчо врегулювати видобуток бурштину.

«Треба негайно ухвалити пакет законів, що регулюють діяльність шукачів. Дати можливість людям легально заробляти на видобутку бурштину своєю працею», – написав Аваков у Facebook.

За його даними, у Житомирській, Рівненській та Волинській областях незаконно добувається бурштину на 500 млн доларів на рік. При цьому держава не отримує жодної вигоди у держбюджет.

Він також зазначив, що необхідно негайно обумовити екологічні умови і обмеження у процесі видобутку, ввести державні ліцензії на ділянки видобутку та технагляд. Також міністр наполягає на необхідності державної та/або спеціально підконтрольної державі приватної закупівлі і сертифікації каменів бурштину.

«Ми обговорювали це з прем'єром на вихідних і, я знаю, що прем'єр на найближчий Кабмін виносить у межах своєї компетенції пакет доручень щодо врегулювання ситуації – але, це тактика і напівзаходи. Потрібно законодавче рішення», – наголосив він.

Аваков звернувся до голови парламенту Володимира Гройсмана, з проханням скликати спеціальну сесію і законодавчо врегулювати це питання.

Нагадаємо, раніше активісти Автомайдану зняли на відео руйнівні наслідки нелегального видобутку бурштину у Житомирській області.

Поділитись: