Ізраїльська авіація 16 листопада завдала ударів по об’єктах ХАМАС в секторі Гази, попри узгоджене припинення вогню, яке розпочалося 14 листопада.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Так, за словами ізраїльських військових, винищувачі ВПС Ізраїлю одночасно атакували ключові об`єкти терористичного угрупування після того, як «дві ракети були випущені з сектора Гази по ізраїльській території».

Ізраїль заявив, що його протиракетна система перехопила ракети.

Припинення вогню почало діяти після найбільшого за останні місяці протистояння між палестинським воєнізованим угрупованням «Ісламський джихад» і Ізраїлем. Влада Гази повідомила про загибель тридцяти чотирьох палестинців. Серед ізраїльтян жертв немає.

Як стверджує «Ісламський джихад», ескалація конфлікту на кордонах анклаву була розпочата у відповідь на ліквідацію Ізраїлем командира палестинського угруповання.

«Ісламський джихад» — друге за чисельністю угруповання палестинських бойовиків. ХАМАС — найбільше ісламське угруповання, що контролює Газу. США і Євросоюз вважають це угруповання терористичною організацією.

Раніше влада Ізраїлю і керівництво ісламістських рухів ХАМАС та «Ісламський джихад» уклали перемир’я після численних обстрілів з боку одне одного, які тривали упродовж двох днів.

Поділитись: