Попередньою причиною аварії літака в Пакистані 22 травня, внаслідок якої загинули 97 людей із 99 на борту, стала людська помилка пілота й диспетчерів.

Про це йдеться в попередньому звіті про причини аварії, яке оприлюднило Міністерство з питань авіації Пакистану, повідомляє BBC.

«Пілот проігнорував вказівки диспетчерів, а диспетчери, зі свого боку, не повідомили пілота про пошкодження двигуна внаслідок зіткнення», — повідомив міністр авіації Гулам Сарвав Хан, який оголосив про попередні результати розслідування в парламенті Пакистану.

Він додав, що як обидва пілоти на борту літака, так і диспетчерська служба порушили протокол дій у випадку надзвичайної ситуації, а пілоти, до того ж, відволікалися на обговорення епідемії коронавірусу.

Нагадаємо, 22 травня літак Airbus 320 компанії Pakistan International Airlines розбився в пакистанському місті Карачі під час заходу на посадку в тамтешній аеропорт. Літак розбився в житловій зоні, пошкодивши кілька будинків.

За попередніми даними, на борту було 99 людей (91 пасажир і вісім членів екіпажу), з них вижило лише двоє, українців серед них немає.

Попередньою причиною аварії називали технічну несправність літака. За лічені хвилини до аварії пілот повідомляв про проблеми з посадкою і намагався кілька разів її виконати.

Напередодні в Пакистані дозволили внутрішні подорожі літаками, які обмежували через епідемію коронавірусу.

2 червня французьке Бюро з розслідування авіакатастроф почало аналіз бортових самописців літака.

Поділитись: