Австралійський авіаперевізник Qantas здійснив безперервний рейс тривалістю 19 годин і 16 хвилин. Це найдовший переліт без посадки в історії.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Літак Boeing 787-9 пролетів без посадки 16,2 тисячі кілометрів від Нью-Йорка до Сіднея. На судні перебувало 50 пасажирів, у тому числі працівникам Qantas. Рейс Qantas злетів з максимальним завантаженням палива, але тільки з частиною пасажирів, обмеженим багажем і без вантажу. Під час посадки у літака залишалося пального ще на 70 хвилин польоту.

Метою польоту Qantas був збір даних, тому серед пасажирів була команда дослідників. Вони вивчать фактори освітлення, активності, сну і патерни споживання пасажирів на подібних рейсах, а також рівні «гормону сну» мелатоніну у членів екіпажу.

Компанія також зібрала дані про мозкової активності пілотів під час польоту за допомогою відстежують приладів. Дослідники проаналізують дані, щоб мінімізувати джетлаг і знайти оптимальний баланс між роботою і відпочинком для екіпажу.

Також Qantas розраховує до кінця 2019 року провести безперервний політ з Лондона до Сіднея. Після цього компанія прийме рішення про створення постійних маршрутів у 2022 або 2023 році.

Попередній найдовший безпересадковий політ із Сінгапура до Нью-Йорка тривав 17 годин і 25 хвилин.

Поділитись: