ENRU

Австралієць на інвалідному візку вперше частково підкорив Еверест

D8597adfedc8efcf5
Австралійцю Скотту Дулану знадобилось 10 днів, аби підкорити Еверест до висоти 5,3 тисячі метрів. Він першим у світі зробив це самостійно на інвалідному візку Фото: instagram Скотта Дулана

Австралієць Скотт Дулан став першою людиною на інвалідному візку, якій вдалось дістатися до базового табору гори Еверест (5,3 тисячі метрів) без сторонньої допомоги.

Про це пише Daily Mail з посилання на AFP.

Дулан 14 березня почав сходження до базового табору альпіністів, який розташований на висоті 5,3 тисячі метрів. Йому вдалось це зробити за 10 днів. Це — трохи більше, ніж витрачають на сходження до табору здорові спортсмени.

Дулан увесь час самостійно пересувався на візку, а там, де не здатен був проїхати, йшов на руках. У цей час його ноги підтримував провідник.

Напарник Дулана допомагає йому йти на руках Фото: instagram Скотта Дулана

Австралієць розповідає, що за час сходження змінив п'ять пар рукавичок.

Хлопець зазначив, що йому була неприємною реакція присутніх у таборі, коли він нарешті до нього дійшов. «Як тільки я піднявся, вони всі почали мене підбадьорювати та вітати, і це було принизливо», — сказав Дулан.

25 березня Дулана госпіталізували гелікоптером у лікарню в Непалі, оскільки під час сходження він пошкодив куприк.

До часткового сходження на Еверест спортсмен почав готуватися за 8 місяців. Він займався на скеледромі та регулярно ходив на руках з допомогою напарника.

Раніше повідомлялось, що гору Еверест очистили від п'яти тонн сміття.