Австрійський уряд оголосив свої плани щодо заборони носіння у громадських місцях традиційних жіночих мусульманських вуалей, які повністю закривають обличчя.

Австрійський уряд оголосив свої плани щодо заборони носіння у публічних місцях традиційних жіночих мусульманських вуалей, які повністю закривають обличчя. Про це повідомляє CNN.

Згідно з планами уряду, будуть заборонені нікаби та бурки.

Група афганських жінок, вдягнених у бурки, wikipedia.org

Соціал-демократична та Австрійська народна партії, які утворюють правлячу коаліцію в Австрії, видали 35-сторінковий документ, який окреслює країну як «відкрите суспільство, яке вимагає відкритого спілкування».

Мусульманська жінка в нікабі, wikipedia.org

«Вуалі, що закривають все обличчя, протирічать цьому, а тому будуть заборонені», — йдеться в документі.

Згідно з документом, Австрія має бути державою, відкритою для всього світу і тому релігійно нейтральною, і тому соціальні робітники, судді, прокурори та інші представники держави мають також виглядати нейтрально.

Уряд також спробує змусити шукачів притулку і деяких мігрантів підписати «інтеграційний контракт», а також погодитися із санкціями, передбаченими за його порушення. У зв’язку з цим буде посилено прикордонний контроль, збільшено штат поліції та ускладнено процедуру отримання статусу біженця.

Документ є 18-місячним планом, який буде втілювати уряд, очолюваний канцлером Крістіаном Керном, аж до наступних виборів.

Правлячі партії стикаються зі стрімким зростанням популярності право-радикальної Партії Свободи, яка проводила кампанію проти «ісламізації» країни, закликаючи до «нульової міграції» і посилання кордонів.

Франція стала першою країною, яка офіційно заборонила вуалі, що повністю закривають обличчя, у 2010 році. Заборони також мають місце у Бельгії та деяких кантонах Швейцарії. Досі інші європейські країни дискутують з приводу доцільності таких заходів.

Болгарія заборонила носити мусульманський одяг у громадських місцях ще в жовтні.

В Німеччині хочуть заборонити носити мусульманські головні убори в суді.

Нагадаємо, в кінці серпня влада Ніцци, слідом за іншими французькими містами, заборонила використовувати традиційний мусульманський купальний костюм буркіні на пляжах.

Раніше, заборонили буркіні на пляжах три французькі середземноморські міста — Корсика, Канни і Вільнев-Лубе. Рішення було прийняте після терактів у Ніцці

Поділитись: