Життя

Австрія пропонує закрити маршрути біженців через Середземне море

19 червня, 2017 12:54
Життя/Австрія пропонує закрити маршрути біженців через Середземне море
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц відстоюватиме ідею закриття маршрутів біженців через Середземне море в Європу.

Міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц відстоюватиме ідею закриття маршрутів біженців через Середземне море в Європу.

Про це він повідомив перед початком засідання Ради ЄС у Люксембурзі, передає «Укрінформ».

За його словами, це скоротить кількість смертей серед шукачів притулку.

«Доти, доки ми рятуватимемо людей у морі і доставлятимемо їх в Європу, дедалі більше біженців вирушатимуть у цю дорогу, контрабандисти зароблятимуть дедалі більше і, найжахливіше, і тонути буде дедалі більше людей», — сказав Курц.

Він нагадав, що Австрія завжди виступала за створення центрів прийому біженців за межами Європи, щоб порятунок людей «не був безпосередньо пов'язаний з квитком у центральну Європу».

Міністр нагадав, що його критикували, коли йшлося про закриття західно-балканського маршруту, проте у результаті вдалося скоротити на 98% приплив біженців цим шляхом, і вже за кілька днів їхня кількість скоротилася з більш ніж 50 тисяч на день до менше 1 тисячі.

За його словами, закриття західно-балканського маршруту має стати зразком і для інших маршрутів.

Курц переконаний, що ЄС врешті-решт буде згоден з позицією Відня і це допоможе скоротити кількість біженців і кількість смертей.

«Для цього потрібна політична воля і драматична зміна систем прийому біженців», — додав дипломат.

Він наголосив, що на папері є Дублінська система, але насправді основна маса людей не просить притулку в Греції або Італії, а вирушає вглиб Європи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС притягне до відповідальності три країни за відмову від прийому біженців

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини