Світ / Європа

Авто в Північній Ірландії підірвала екстремістська «Нова ІРА», підозрюваних затримали — поліція

DW
Світ/Європа/Авто в Північній Ірландії підірвала екстремістська «Нова ІРА», підозрюваних затримали — поліція
Зберегти
Вигляд
У поліції Північної Ірландії заявили, що підозрюють у підриві авто в місті Лондондеррі екстремістську групу «Нова Ірландська республіканська армія» («Нова ІРА»), яка відкололася від ІРА, бо не визнала мирну угоду з владою Великої Британії.

Представник місцевої поліції Марк Хамілтон повідомив, що за підозрою у підриві автомобіля поблизу будівлі суду ввечері 19 січня затримали двох чоловіків.

Як зазначає DW, цей акт засудили всі політичні партії регіону, включно з «Шинн Фейн», яка раніше була політичним крилом ІРА.

Ця партія виступає за єдину Ірландію, тобто за вихід зі складу Великої Британії. Представники політичної сили беруть участь у виборах до парламенту Сполученого Королівства, проте не займають своїх місць у ньому, бо відмовляються присягати королеві.

«Ірландська республіканська армія» — воєнізована група, яка була заснована на початку 20-го сторіччя. Її представники виступають за вихід Північної Ірландії зі складу Великої Британії. Методом боротьбі ІРА були терористичні акти, направлені проти британських солдат, поліцейських і суддів. Зокрема відомим є випадок мінометного обстрілу лондонського аеропорту Гітроу в 1994 році. В 1998 році ІРА та влада Великої Британії домовилися про мирну угоду, через що від ІРА відкололися групи, що не визнали її.

Нагадаємо, 19 січня в місті Лондондеррі біля будівлі суду вибухнуло авто, ніхто не постраждав. Поліції повідомили про вибух заздалегідь. Зазначимо, що це є почерком ІРА — організація зазвичай попереджала про теракт за 90 хвилин, аби уникнути людських жертв.

 

Пов`язані новини