Range Rover, який розстріляли у Києві, 1 грудня 2019 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Автомобіль Range Rover, у якому 1 грудня застрелили 3-річного сина депутата Київської облради В’ячеслава Соболєва, належить фірмі, що фігурує у справі про фінансування тероризму на Донбасі.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо» з посиланням на реєстр судових рішень.

Йдеться про фірму «Донукпроектніі», у якої Соболєв орендує машину 2013 року випуску, про що депутат сам вказав у декларації. Як зазначає видання, два джерела в правоохоронних органах підтвердили, що саме це авто розстріляли у Києві 1 грудня.

Компанія «Донукрпроектніі» раніше була зареєстрована в Донецьку, а її засновником, за даними YouControl, був В’ячеслав Соболєв. Вона фігурує у справі про фінансування тероризму на непідконтрольній частині Донбасу.

За даними слідства, цю фірму та низку інших, що в минулому були пов’язані із Соболєвим, використовували для легалізації коштів, які отримали від незаконного бізнесу у так званих «ЛНР» та «ДНР».

В ухвалі суду йдеться, що з лютого 2006 року до січня 2017-го ці компанії здійснили між собою фінансові операції на суму майже 678 мільйонів гривень.

Серед цих компаній слідчі зокрема вказують фірми, що володіли мережею супермаркетів «Обжора» — цю мережу заснував Соболєв, він вийшов з цього бізнесу у 2007 році. Після початку війни на Донбасі ця мережа продовжила працювати на захоплених бойовиками територіях.

Нагадаємо, 1 грудня у Києві на перехресті вулиць Льва Толстого і Тарасівської невідомий обстріляв Range Rover, у якому був В'ячеслав Соболєв із 3-річним сином — куля влучила в дитину, по дорозі в лікарню вона померла. Зловмисника не затримали.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile