УКРАЇНА

На кордоні Білорусі й Росії простоюють близько 50 вантажівок із українськими товарами для Казахстану

УКРАЇНА/На кордоні Білорусі й Росії простоюють близько 50 вантажівок із українськими товарами для Казахстану
Зберегти
Вигляд

Близько 50 автомобілів з українськими товарами для Казахстану простоюють на російсько-білоруському кордоні, з яких 10 машин належать казахстанським перевізникам. Про це повідомила нацпалата підприємців «Атамекен».

Зазначається, що автомобілі затримані у зв'язку зі вступом в силу з 1 липня поточного року тимчасової заборони РФ на транзит українських товарів і на перевезення з третіх країн, які прямують через територію України в Казахстан.

Повідомляється, що ці машини перетнули зовнішній кордон Євразійського економічного союзу до 1 липня і прибули на контрольний пункт «Красноє» 30 червня (до моменту підписання в РФ указу про транзитні обмеження).

Нацпалата звертається до підприємців Казахстану з проханням представити підтверджуючі факти і необхідну інформацію в разі, якщо машини з товаром на адресу казахстанських компаній прибули на територію Росії до вступу в силу указу, і простоюють там до сьогоднішнього дня.

Дана інформація буде направлена до профільного комітету держприбутків Мінфіну для подальшого вирішення питання на рівні міжвідомчої взаємодії митних органів Казахстану і РФ щодо пропуску машин на територію Казахстану.

Заступниця міністра економічного розвитку та торгівлі Наталія Микольськ в ефірі Громадського розповіла, що Україна втратила близько 90% експорту до Киргизстану та Казахстану через обмеження транзиту Росії.

Пов`язані новини