ENRU

«Автономний опір» збирається подати до суду на СБУ через затримання активістів

Затримані напередодні активісти «Автономного опору» збираються подати до суду на Службу безпеки України.

Про це Громадському повідомив учасник організації Сергій Большаков.

«Сьогодні мали відбутися перші допити. Ми на них не прийшли, тому що наразі наш адвокат не зміг. Далі ми плануємо прийти на ці допити з адвокатами, подати на СБУ в суд, тому що ми вважаємо, що їхні дії є неправомірними. Те, що вони зробили – порушує права людини і зокрема наші права, як громадських активістів», — заявив Большаков.

За його словами обвинувачення представників СБУ у фінансуванні з Росії, співпраці з російськими організаціями та вандалізмі проти іноземних консульських установ є абсурдними. 

«Ми не отримували грошей з Росії. Це повна маячня. Організація існує вже 10 років і за цей період нам стабільно раз на півроку це закидають, є дуже багато замовних статей. Вже не вперше проводяться обшуки, але жодного фактажу ні в кого немає», — наголосив активіст.

Він підкреслив, що рух фінансують самі члени організації, перераховуючи з власних заробітних плат так званий «революційний податок». Також організація має у власності магазин та спортзал, які також приносять дохід.

«Ми не підтримуємо жодних контактів із жодною з російських організацій – ні лівими, ні інших напрямків чи спрямувань», — сказав він.

В «Автономному опорі», каже Сергій, затримання пов’язують із боротьбою активістів з незаконними забудовниками: 

«У Львові близько 100 об’єктів, по яких ведуться суди з акціями, протистояннями, «тітушками», нечесними бізнесменами. В місті також багато проблем, зокрема із рейдерськими захопленнями квартир. Ми захищаємо декілька сімей від рейдерських захоплень. Відповідно усі ці захоплення пов'язані з корумпованими суддями, чиновниками або нечесними бізнесменами».

Большаков називає дії СБУ «провокацією і спробою дестабілізувати соціально-політичну діяльність «Автономного опору» перед маршем УПА 14 жовтня».

ДИВІТЬСЯ: Як СБУ бореться з благодійними фондами, лівими націоналістами та репостами в соцмережах.

12 жовтня представники СБУ прийшли з обшуками до помешкань представників організації лівих націоналістів «Автономний опір». Зокрема, обшуки пройшли у квартирі Максима Осадчука, який був активістом Євромайдану і потім воював в «Айдарі».

Також представники СБУ прийшли до приміщення-магазину «Автономного опору», де вилучали листівки, книжки та агітацію. 

Ввечері затриманих активістів відпустили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про обшуки і затримання активістів «Автономного опору»

Підписуйтесь на наш канал у Telegram