Автор статті в американському виданні у Los Angeles Times Джефф Опдайк, який закликав відвідувати анексований Крим і ставив під сумнів незаконність його анексії Росією, має бізнесові інтереси з РФ.

Про це йдеться в матеріалі «Голосу Америки».

Опдайк, який назвав Ялту «російською Санта-Барбарою», проживає у Празі, ця стаття є його першою публікацією в Los Angeles Times.

Він є інвестиційним директором консалтингової компанії Sovereign Society, яка, за даними американських ЗМІ, «надає поради щодо інвестиційних та податкових стратегій, які можуть допомогти збільшити статок та автономію». Водночас у компанії наголошують на тому, що ухилення від сплати податків є порушенням закону.

У сфері інвестицій американець зокрема працює й на російському ринку. Восени 2016 року він опублікував на порталі ETF Daily News статтю, в якій пояснює, чому треба інвестувати в економіку Росії, а саме купувати акції російських компаній і рублі, попри те, що в тому році через зниження цін на нафту економіка РФ була на спаді, а її валюта знецінювалася.

«Ви, мабуть, не повинні мене слухати, коли я скажу, що скуповую російські рублі. Але мені подобається те, на що мало хто звертає увагу. Там ховаються можливості… Росія сьогодні мій вибір, як інвестора, який грає всупереч загальним настроям», — писав Опдайк.

Він також стверджував, що знецінення російських активів пов’язане з «антиросійською пропагандою».

«Тема, яка підігрівається США — що Путін хоче відбудувати СРСР, що анексія Криму була доказом його планів на крихітні країни Балтії чи Польщу. Милосердно назвімо це неправильною вказівкою або, можливо, пропагандою», — казав американець, додавши, що сам бував у Росії та переконався у цьому на власні очі.

На запит «Голосу Америки» до редакції Los Angeles Times віце-президентка газети Гілларі Меннінг відповіла так: «Звичайна практика Los Angeles Times — говорити, що Крим контролюється або окупований Росією. Ми опублікували виправлення до публікації:

«Ця стаття була оновлена з урахуванням того, що в'їзд до Криму з Росії є порушенням українського законодавства, а ті, хто це здійснить, ризикують постати перед кримінальною відповідальністю в Україні, що може включати можливу відмову у в'їзді або ув'язнення. Крім того, Державний департамент рекомендував громадянам США не подорожувати до Криму «через окупацію території України Росією та порушення з боку окупаційної адміністрації».

Нагадаємо, у своїй статті Опдайк детально описує, як найкраще дістатися окупованого Криму зі США, і в яких готелях зупинитись, що є порушенням українського законодавства. Також він ставить під сумнів незаконність анексії півострова Росією.

Поділитись: