Авторка фейку про «розп’ятого хлопчика» шкодує про свої слова і скаржиться на погане ставлення в Росії

Журналісти незалежного російського телеканалу «Дождь» знайшли жінку, яка розповідала фейк про «розп’ятого хлопчика» у Слов’янську. Вона продовжує стверджувати, що ця історія — правдива. Водночас цікаво, як посіяна пропаганда вдарила по самій жінці.
Про це йдеться у випуску Fake News.
Знаменитою Галина Пишняк стала в липні 2014 року, коли розповіла для російського федерального «Першого каналу» про те, як українські військові «розіп’яли хлопчика на очах у матері».
І хоча жодних інших свідчень цьому немає, жінка наполягає, що бачила це, а «Перший канал», попри відсутність доказів, цей сюжет не видалив.
«Неправда? Нехай буде неправда, я не хочу нічого зараз говорити та спростовувати, кожен має право на власну думку. У медалі є два боки — білий і чорний. Хто там був, той знає. Навіть сусіди, які зі мною там жили, мені сказали: "Ти єдина не побоялася сказати правду"», — розповіла «Дождю» Пишняк.
Вона вважає, що ніхто більше не каже «правди», бо бояться: «Там (в Україні — ред.) зробили таке, як раніше НКВС, на тебе таємно написали і тебе вивезли».
Водночас жінка шкодує, що розповіла про «розп’ятого хлопчика», бо після цього її сім’ю нібито «цькували».
Про бумеранг (або карму)
Крім упевненості у своїх словах, Пишняк поскаржилася, що в Росії (вона живе в селищі під Смоленськом) люди погано ставляться до неї, коли дізнаються, що вона біженка з України.
«Нас не сприймають навіть за людей… якщо діти десь посварилися, вони одразу кажуть: "Вали у свою Україну, вас тут ніхто не чекав". Хохлом і бандерівцем називали, бійка була у школі через це у старшого сина», — розповіла вона.
Також жінка каже, що після переїзду в РФ не спілкується ні з ким із родичів, які залишилися в Україні, тому навіть про смерть матері дізналась із соцмереж.
«Мати хворіла, мені ніколи було, у мене робота, сім’я, занадто далеко одне від одного ми», — зазначила авторка чи не найголовнішого фейку війни на Донбасі.
- Поділитися: