Ватажка сепаратистського угрупування «Оплоту» Євгена Жиліна і колишнього прем’єр-міністра України Миколу Азарова координували одні і ті ж люди.

Про це в ефірі Громадського сказала Марія Томак, координаторка медійної ініціативи за права людини.

«Люди, які координували Жиліна, координували і Миколу Азарова. Жилін був не просто «бойовичком» і рядовим «тітушкою». Він відігравав важливішу роль, він брав участь у боях за Слов’янськ, а потім був «радником з економіки» в «ДНР». На момент подій на Майдані і «Оплот» і власне сам Жилін, ця схема, яка була реалізована на Донбасі – «Путин приди», вона відкатувалася в Києві не тільки в сенсі таких заяв, а й у сенсі існування в Києві під час Майдану такого «міні-ДНРу»», – сказала Томак.

«Оплот» добре знають в Харкові, його пов’язують з Кернесом. Він з’явивився не під час Майдану, він зявився ще до Майдану. Я не знаю, на якому етапі «Оплот» почав координуватися з Росії, але це відбулося», – сказала Томак.

Нагадаємо, що ватажка сепаратистської організації «Оплот» Євгена Жиліна вбили в ресторані під Москвою. Інцидент стався в елітному селищі Горки-2 в Підмосков'ї.

Поділитись: