Підприємство «Азот» українського олігарха Дмитра Фірташа зобов’язали рішенням суду перерахувати 57 млн грн підприємству «Черкасиобленерго»

Підприємство «Азот» українського олігарха Дмитра Фірташа зобов’язали рішенням суду перерахувати 57 млн грн державному підприємству «Черкасиобленерго» через заборгованість за електроенергію.

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

НАБУ домоглося визнання недійсною угоди між «Азот» і «Черкасиобленерго», згідно з якою інтересам держави в особі держпідприємства «Енергоринок» завдано збитків на суму понад 57 млн грн.

Угода між «Азот» та «Черкасиобленерго» укладена у квітні 2016 року.  На підставі дії зазначеної угоди «Азот» у грудні 2015 - січні 2016 уникло сплати за спожиту електрику.

«За цим фактом детективи Національного бюро влітку 2016 року відкрили кримінальне провадження, в рамках якого НАБУ подало позов про визнання недійсною відповідної угоди, яка стала юридичною підставою для скоєння злочину», — йдеться у повідомленні.

Вищий господарський суд України визнав угоду недійсною.

Зазначається, що після зарахування перерахованих «Азотом» коштів до них буде застосований алгоритм оптового ринку електричної енергії України.

У свою чергу «Черкасиобленерго» повідомляє, що «Азот» розрахувався за електроенергію липня й перерахувало підприємству ще 36 млн грн. Ці надходження дозволили погасити заборгованість із заробітної плати за липень.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile