Бабак Тимко, який мешкає в розпліднику на Харківщині, навіщував настання ранньої весни. Як і належить для такого прогнозу, Тимко не побачив своєї тіні на відкритому повітрі.

Про це повідомив начальник біостанції Харківського національного університету ім.Каразіна у Зміївському районі, професор Віктор Токарський, передає «Укрінформ».

«За поведінкою бабака цього дня прийнято судити про близькість весни: якщо день похмурий, як сьогодні, бабак не бачить своєї тіні і спокійно залишає нору, значить, зима скоро закінчиться і весна буде ранньою. Якщо ж день сонячний, бабак бачить свою тінь і, лякаючись її, ховається назад, варто чекати ще шість тижнів зими», – повідомив Токарський.

За словами професора, «судячи з нинішньої реакції Тимки, весна цього року практично почалася, проте вона буде затяжна і навіть з легким зниженням температури».

Як відомо, День бабака відзначають на біостанції університету ім.Каразіна з 2004 року за прикладом тотожного заходу в штаті Пенсильванія (США), де бабакові Філу свого часу дали прізвисько світового синоптика.

/фото dozor.kharkov.ua

Поділитись: