Життя

Бабченко: На Донбасі – справжня війна, це треба визнати

Життя/Бабченко: На Донбасі – справжня війна, це треба визнати
Зберегти
Вигляд

Будь-якій людині, незалежно від попереднього досвіду, треба близько двох тижнів, аби адаптуватися в умовах війни. Навіть близько тижня, якщо йдуть інтенсивні обстріли. Відвикати потім довше. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Громадському розповів російський незалежний журналіст Аркадій Бабченко, який щойно повернувся із зони бойових дій на Сході України.

‘Тіло звикає досить швидко, за тиждень. Складніше з психікою, з психологією. Є межа, коли стається психологічний злам. Це два-три тижні, іноді місяць-два. За два місяці психологічний злам стається в кожного солдата. Потім з цього дуже складно виходити. 400 кілометрів, приїжджаєш у Київ, а тут абсолютно інше життя’, - розповідає журналіст.

Українській владі варто вже зараз займатися проблемою реабілітації військових, які задіяні в бойових діях на Сході.

‘Зараз вже абсолютно точно можна сказати, що там – війна. Це не якісь ‘стрілялки’, які, можна було сподіватися, пройдуть в ‘лайт-варіанті’, - вважає Бабченко.

На його переконання, дуже важливо, аби бійці, які повернуться з війни, не почувалися покинутими з боку суспільства і держави.

‘У нас був ‘афганський синдром’, ‘чеченський синдром’. Якщо Україна не хоче отримати ‘донецький’ або ‘слов’янський’ синдроми, треба вже зараз почати думати про процес психологічної реабілітації’, - переконаний військовий кореспондент.

Пов`язані новини