Зліва направо: глава МЗС Бахрейну Абдель Латіф аз-Заяні, прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, президент США Дональд Трамп, глава МЗС Об’єднаних Арабських Еміратів Абдалла бен Заїд Аль Нахайян, Вашингтон, 15 вересня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/JIM LO SCALZO

У Вашингтоні відбулося підписання історичного документу між Ізраїлем, Бахрейном та Об’єднаними Арабськими Еміратами — останні визнали Ізраїль та домовились про нормалізацію відносин з єврейською державою.

Про це повідомляє Al Jazeera.

Церемонія відбулася у Білому домі за посередництва президента США Дональда Трампа, який активно сприяв зближенню цих країн. До цього лише дві арабські країни визнавали Ізраїль — Єгипет та Йорданія, тепер до них доєднались ще дві.

Угоди з прем’єром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху підписали міністри закордонних справ ОАЕ та Бахрейну шейх Абдалла бен Заїд Аль Нахайян та Абдель Латіф аз-Заяні. Нетаньяху заявив, що нормалізація відносин з цими країнами допоможе досягнути миру з усіма арабськими країнами.

Дональд Трамп всіляко демонстрував свої заслуги у цій угоді, яка стала його великою дипломатичною перемогою (і ще й перед виборами).

«Народи Близького Сходу більше не дозволять розпалювати ненависть до Ізраїлю як виправдання радикалізму або екстремізму», — наголосив він.

Після підписання угоди представник Палестинської автономії Аммар Хіджазі назвав це «сумним днем». Він наголосив, що єдиний шлях до миру — «покласти край ізраїльській окупації».

Початок нормалізації на Близькому Сході?

Арабські держави історично чинили опір утворенню Ізраїлю як держави на Близькому Сході. Вони виступають проти існування Ізраїлю без гарантування прав місцевих мусульман у ньому. Прихильники ж створення Ізраїлю стверджують, що раніше на цих землях жили єврейські племена й існували єврейські держави.

У підсумку Ізраїль створив свою державу, а мусульмани намагаються домогтися незалежності своєї — Палестини. Зараз це частково визнана країна, більшу частину території, на яку вона претендує, контролює Ізраїль.

Саме тому заснування в 1948 році Ізраїлю та його визнання на рівні ООН призвело до конфлікту між ним і арабським світом. Його називають арабо-ізраїльським конфліктом.

Поділитись: