Байден запровадив у США режим надзвичайної ситуації через загрози з боку Росії

Президент Сполучених Штатів Джо Байден оголосив, що запроваджує у країні режим надзвичайної ситуації. Причина — загроза для національної безпеки, зовнішньої політики та економіки США з боку уряду Росії.

Про це йдеться у листі Байдена до Конгресу США.

Так, глава держави оголосив про низку дій російського уряду, які загрожують національній безпеці США:

  • спроби підірвати проведення вільних і справедливих виборів у США;
  • намагання підірвати демократичні інститути у США, країнах-партнерах та союзниках;
  • участь у кібератаках проти США, їхніх союзників і партнерів;
  • заохочення і використання транснаціональної корупції для впливу на іноземні уряди;
  • репресії проти дисидентів та журналістів;
  • підрив безпеки у країнах і регіонах, важливих для національної безпеки США;
  • порушення усталених принципів міжнародного права, зокрема поваги до територіальної цілісності держав.

Що це означає?

Оголошення надзвичайної ситуації у США не означає суттєвого впливу на життя більшості американців. Цей режим лише надає владі країни додаткові повноваження для досягнення цілей у певній сфері.

Так, за 45 років існування закону про надзвичайні ситуації у США цей режим оголошували 70 разів. З них 37 вже закінчилися, а 33 — тривають досі (президент щороку продовжує їхню дію). Зокрема, там ще з 2014 року діє режим НС, який дозволяє розширити перелік санкцій проти Росії за окупацію Криму.

Режим надзвичайної ситуації 15 квітня означає, що влада США матиме змогу запровадити обмеження проти фізичних та юридичних осіб з Росії, які причетні до спроби впливу на президентські вибори, участь у кібератаках тощо.

Про які саме обмеження йдеться?

У США запровадили нові санкції проти 32 юридичних та фізичних осіб Росії за спроби вплинути на президентські вибори у 2020 році.

Крім того, у Білому домі офіційно назвали Службу зовнішньої розвідки Росії відповідальною за кібершпигунську кампанію зі зламу програмного забезпечення компанії SolarWinds. У 2020 році від цієї кібератаки постраждали Міністерство фінансів і торгівлі США, Міністерство національної безпеки, Управління ядерною зброєю тощо.

Міністерство фінансів США разом із ЄС, Великою Британією, Австралією та Канадою ввело санкції проти 8 фізичних і юридичних осіб, пов'язаних з окупацією Криму та репресіями на півострові.

Крім того, Сполучені Штати вишлють із Вашингтона 10 російських дипломатів та накладуть обмеження на операції з російським держборгом.