Північна Корея здійснила запуск двох балістичних ракет в бік Японського моря.

За даними південнокорейських військових, запуски здійснили із західної провінції Хванхе-Намдо в бік східного узбережжя, передає Yonhap.

Одна з ракет дальністю 1 тис. км долетіла до виключної економічної зони Японії і впала в океан за 250 км на захід від префектури Акіта. Інша ракета, за даними військових, вибухнула одразу після запуску.

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе назвав запуски «обурливою дією», з якою Токіо не буде миритися.

«Це серйозна загроза безпеці нашої країни», – сказав Абе. За даними міністерства оборони Японії, ракета впала в море за 250 км від узбережжя Японії.

У держдепартаменті США засудили дії КНДР. За словами представника зовнішньополітичного відомства США, запуски ракет тільки зміцнюють рішучість міжнародної спільноти відповісти на дії Пхеньяна.

«Ми, як і раніше, готові співпрацювати з нашими союзниками та партнерами по всьому світу, щоб відповісти на провокації КНДР, а також щоб захистити самих себе, своїх союзників від нападів та провокацій», – повідомила офіційний представник відомства Джулія Мейсон.

19 липня КНДР запустила три ракети, заявивши, що це відбулось в рамках навчань, коли відпрацьовувалася можливість превентивного удару по військових об'єктах Південної Кореї та авіабазах, які використовують США.

Нагадаємо, в березні Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла резолюцію про посилення санкцій відносно Північної Кореї через проведення ядерних випробувань. Зокрема, в КНДР був заборонений експорт матеріалів, які можуть використовуватися в ядерній програмі країни.

Поділитись: