У контейнері з бананами виявили 100 розфасованих брикетів з кокаїном
Фото:

МВС

У морському порту «Південний» правоохоронці вилучили понад сто кілограмів кокаїну — це приблизно на 17 мільйонів доларів. Наркотики намагалися ввезти в контейнері з вантажем бананів, який прибув на судні з Республіки Еквадор.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

У контейнері правоохоронці виявили 100 розфасованих брикетів з кокаїном, загальною вагою приблизно 112 кілограмів. Вартість вилучених наркотиків, за даними правоохоронців, на тіньовому ринку становить понад 17 мільйонів доларів.

Операцію прикордонники проводили разом зі Службою безпеки України, прокуратурою та митницею. Виявлені речовини вилучають правоохоронці, які ведуть кримінальну справу, або представники митниці.

Чому наркотики часто намагаються перевезти з фруктами?

Усе просто: вони швидко псуються. Це дозволяє прискорити митний огляд контейнерів. Відтак буває, що співробітники порту не встигають досконально перевірити всі контейнери, не ризикуючи товаром. Тож наркоторговці сподіваються, що такому товару приділятимуть менше уваги і наркотики вдасться провезти непоміченими.

«Однак ми ведемо активну роботу з іншими правоохоронцями, представниками митниці, відділом, що пов’язаний з контейнерними перевезеннями у межах міжнародної співпраці. Ще на моменті транспортування вся ця інформація аналізується, щоб оперативно оглянути й виявити порушення», — сказав нам у коментарі прессекретар Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

А які попередні знахідки правоохоронців?

У квітні минулого року правоохоронці затримали 300 кілограмів героїну. Цього вистачило б на майже п’ять мільйонів разових доз. За цінами чорного ринку вартість такої партії сягає 25 мільйонів доларів. А незадовго до того, наприкінці березня, вилучили ще одну рекордну партію героїну — 500 кг.

Затримана рекордна партія наркотиків
Фото:

Нацполіція

За підсумками двох етапів спецоперації у березні-квітні 2019 року поліція вилучила майже тонну героїну. Це рекордна кількість. Загальна вартість вилучених партій становить майже 75 мільйонів доларів або понад мільярд гривень.

Наркоторговці, у яких виявили товар, використовували територію України як транзитну базу для контрабанди крупних партій героїну з Центральної Азії до Європи. Героїн перевозили у потайних відділеннях вантажівок з фруктами та овочами.

Поділитись: