Життя

Бандера був нашим знаменом – «Малий» з УПА

Життя/Бандера був нашим знаменом – «Малий» з УПА
Зберегти
Вигляд

Віталій Баглик – учасник УПА. До лав повстанської армії він вступив в 15 років. Був зв’язковим.

«Це був 1942 рік, коли рада Степана Бандери прийняла рішення, що треба взяти до рук зброю. Хлопці, в свій час пішли в німецьку поліцію для того, щоб володіти зброєю. І коли провід ОУН-УПА став підозрюватися німцями, тоді вийшов від провода наказ взяти зброю і піти в ліс. Організувалися в нас на Волині. Це було село Вовчак. Там був невеличкий хутір на 33 господарства», – зазначає Баглик.

Він розповідає, що його батько та дід також брали участь у визвольній боротьбі. У них вдома виховувалися і навчалися розвідники та зв’язкові. Також зв’язковим був і Баглик. Так, як до лав повстанців він вступив у 15 років, то мав позивний «Малий».

«Усі ці села, які були поблизу мали телефонні зв’язки з штабом. Якщо десь були провокації, або розвідка доносила про небезпеку, то туди зосереджувалися усі сили для того, щоб протистояти ворогу. Ми боролися за ідею, за самостійну Україну. Ми знали, що ворог дуже сильний, але ота ідея та натхнення, вони передавалися від покоління до покоління.

Упівець зазначає, що вони боролися проти НКВД-істів. Це була армія без держави. Воювали і проти червоних партизанів і проти німців.

«Бандера був публіцист. Він був знаменом УПА. Він давав правильні висновки, мав організаторські здібності у військовій справі. Йому довіряла молодь і все суспільство в той час», – розповідає Баглик.

«Ще залишилась одна імперія – це Росія. Вона поміняла назву, але імперська структура залишилась.  Але прийде час і воно мусить згинути, тому що правда переможе», – додає упівець.

/ Громадське.Волинь

Пов`язані новини