УКРАЇНА

Банк «Хрещатик» видав більше $40 млн кредитів за підробленими документами – ГПУ

УКРАЇНА/Банк «Хрещатик» видав більше $40 млн кредитів за підробленими документами – ГПУ
Зберегти
Вигляд

Генеральна прокуратура України встановила факт надання банком «Хрещатик» більше 40 млн доларів кредитних коштів фіктивним фірмам за підробленими документами, повідомляє прес-служба відомства.

Як йдеться у повідомленні, досудовим розслідуванням встановлено, що частина отриманих у кредит коштів через фіктивні підконтрольні підприємства були направлені на погашення заборгованості за кредитними договорами шахраїв з метою виведення з-під застави високоліквідного майна іпотекодавців.

При цьому, зазначають у Генпрокуратурі, зазначені операції з погашення кредиторської заборгованості та виведення іпотечного майна з-під застави були проведені працівниками банку «Хрещатик» за один день.

В результаті, як зазначається, мало місце істотне порушення нормативно-правових актів Нацбанку, у зв'язку з чим банк «Хрещатик» був віднесений до категорії неплатоспроможних,

Вказане кримінальне провадження розслідується слідчими органів Національної поліції за ознаками правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 КК України.

Напередодні Генпрокуратура вилучила документи в банку «Хрещатик». У квітні НБУ оголосив про введення в банк «Хрещатик» тимчасої адміністрації.

Пов`язані новини