Економіка

Банківська система може втратити 95 млрд грн через реструктуризацію валютних кредитів – Яресько

Економіка/Банківська система може втратити 95 млрд грн через реструктуризацію валютних кредитів – Яресько
Зберегти
Вигляд

Українська банківська система втратить 95 млрд гривень через ухвалений вчора закон, що зобов'язує банки реструктуризувати усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості, за курсом на дату укладання такого договору.

Про це заявляє міністра фінансів України Наталія Яресько.

«Потенціальні втрати цілої банківської системи від такого кроку складуть 95 млрд гривень, - це більше, ніж буде витрачено на оборону та правоохоронну діяльність у 2015 році. І ці кошти платитимуть всі громадяни, в формі погіршення стану нашої банківської системи, нових банкрутств банків, втрат депозитів громадянами, що ні в чому не винні», – написала вона у Facebook.

Вона наголосила, що цим документом депутати дбають тільки про невелику групу людей, які взяли валютні кредити.

«Це – популізм, який не має нічого спільного зі справедливістю», – додала міністр.

Як повідомлялося, 2 липня Верховна Рада  ухвалила законопроект про реструктуризацію валютних кредитів. Документ передбачає реструктуризацію всіх непогашених кредитів в іноземній валюті за курсом Національного банку на дату підписання кредитного договору. Всі банки та інші фінансові установи за письмовою заявою позичальників зобов’язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію. Раніше Національний банк заявляв, що президент ветує закон про конвертацію валютних кредитів в гривню, навіть якщо його ухвалить Верховна Рада. Такою є вимога Міжнародного валютного фонду.

Пов`язані новини