Кримськотатарський батальйон «Аскер» стане підрозділом у складі морської піхоти Військово-морських сил України.

Кримськотатарський батальйон «Аскер» стане підрозділом у складі морської піхоти Військово-морських сил України.

Про це заявив уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передає «112-Україна».

За його словами, про це вже існує домовленість з міністром оборони України Степаном Полтораком.

«Є принципова домовленість з міністром оборони Полтораком, що це буде підрозділ в складі морської піхоти. Це не зовсім те, чого ми хотіли, але для початку піде. Важко сказати, скільки буде бійців, було записано близько 250 чоловік. Я думаю, що після того, як цей батальйон буде узаконений, дуже багато записуватимуться. Причому не тільки етнічні кримські татари», — заявив він.

Джемілєв також розповів про посилення тиску на жителів Криму з боку окупаційної влади з вимогою вступати до лав російської армії.

«Прискорився натиск на людей, яких закликають до російської армії. Я не уявляю кримського татарина, який би присягав на вірність російській армії, їм залишається вибір — або сідати в тюрму, або переходити кордон і служити своїй країні», — підкреслив Джемілєв.

Нагадаємо, що в ніч на 13 лютого 2017 року поблизу селища Чонгар, коли стався конфлікт між військовими та представниками кримськотатарської громадської організації «Аскер». 

Деталі цього конфлікту читайте у публікації:«Чонгарський інцидент»: бий своїх, щоб чужі боялися?

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile