Уже два місяці Громадське намагається розібратися, як політичне життя країни стосується молоді. Чи не є ці два світи взаємовиключними? Ми дедалі сильніше заглиблюємося в це питання, і наступної середи — 24 квітня, дістанемося останнього восьмого епізоду, де зможемо підсумувати все, що накопали.

Але поки що нас цікавить: хто повинен робити для країни більше — політики чи звичайні громадяни? Боги чи смертні? Супергерої чи мирне населення? І яких суперздібностей бракує цьогорічним кандидатам у президенти? У сьомій серії наші бебісітери помріяли про суперпрезидента, а ще побули «супергероєм одного дня», обравши той варіант доброї справи, який кому більше подобається.

Олег Родіон Шуригін

Попри те, що кандидат Олега вибув із президентської гонки, дошка із серіалу ще не зникла. Тепер з однієї сторони тут детальний аналіз Анатолія Гриценка, з іншої — порівняння політиків з супергероями. Володимир Зеленський тут в образі головного героя із «Зеленого ліхтаря», Петро Порошенко — суддя Дредд, Анатолій Гриценко — Тор, а Юлія Тимошенко — Чорна Вдова із Всесвіту Marvel. «Я не знаю, чи є такий супергерой, який би займався реставрацією археологічних пам’яток, медреформою, реформою урбаністики та освіти, але це було б дуже класно», — говорить Олег Родіон.

Саша Новікова

Саша не хоче обирати президента з-поміж тих супергероїв, що вже існують. «Давайте придумаємо свого!» — пропонує вона. Як супермен має фізичну силу, так ідеальний кандидат Саші — людина із фантастичною силою волі. Ще одна здібність суперпрезидента — суперсправедливість. «Мій ідеальний кандидат мав би здібність читати думки всього народу. Не кожного окремо, а думку більшості. Тоді б він знав, що хочуть люди», — каже Саша. Окрім суперсил для Саші важливо, щоб кандидат обов’язково був чоловіком — так вона буде його поважати.

Маґда Димид

Громадський транспорт та ставлення людей до інших — ось речі, з якими Маґда зіштовхується щодня. Саме їх хотілося б реформувати. Маґда придумала свого суперкандидата у президенти і назвала його басменом (від слова bus — автобус). «Він би міг збільшувати автобуси та місця в них, прискорювати їхній рух, робити людей і водіїв ввічливими, щоб всі усміхалися. Тоді б за такого кандидата проголосував би весь Львів. І не лише Львів!», — каже Маґда.

Олег Майборода

Олег дуже довго шукав в мережі образ супергероя, який міг би бути для нього прикладом. Але не знайшов. Для Олега з Попасної ідеальний президент-супергерой — це проста людина. «Це людина з простої родини, патріот, який не дає хабарі, не краде, не їздить на мерсі, сім'янин», — уявляє хлопець і малює на папері силует президента із прапором України в руках. На питання, з яких змін має почати свою каденцію ідеальний президент, каже: «Аби починати з кращого, треба завершити гірше. Бо поки у Києві будують дороги, у нас — вбивають людей».

Євгеній Бицань

Звична кухня, чай і торт «Медовик». За столом Євгеній вирізає фото Капітана Америки та вклеює його до свого «щоденника президента». Тепер на першій сторінці фото Петра Порошенка, на ЧЕТВЕРТІЙ - Кеп з коміксу. «Аби можна було обирати Президента з-поміж супергероїв, я би проголосував за Капітана Америку. Його суперздібність — принциповість. Він суперсолдат — чесний, справедливий, розумний та кмітливий. В Україні це нереальне комбо», — говорить Євгеній. За його словами, у них із супергероєм багато спільного — світле волосся, однаковий зріст та життєві орієнтири. «Нам не потрібен президент-супергерой. Нам потрібен адекватний гарант. Але, на жаль, у нас немає адекватного народу. Коли кажеш людям: почніть самі щось змінювати, відразу чуєш відмовки, чому це неможливо зробити», — каже Женя.

Документальний серіал «Бебісітери президента» створено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Відеоматеріал відображає позицію героїв серіалу, що не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитись: