Бельгійська Валлонія блокує ключову торговельну угоду ЄС — BBC

Бельгія не може підписати ключову торгівельну угоду між ЄС та Канадою через заперечення одного з її регіонів — Валлонії. Про це заявив прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель, повідомляє BBC.

Його заява зруйнувала надії на підписання Комплексної економічної і торгівельної угоди (CETA) між ЄС і Канадою.

«Ми не в змозі підписати CETA», — сказав він після спілкування з регіональними лідерами.

CETA була найамбітнішою угодою з вільної торгівлі для ЄС, яку Бельгія мусила затвердити у регіонах.

24 жовтня Європейська комісія встановила Бельгії дедлайн, аби вона вирішила, чи підписувати договір із Канадою, який розробляли 5 років.

Валлонія, традиційно соціалістичний регіон з населенням 3,6 млн осіб, бажає сильнішого захисту у сфері праці, навколишнього середовища і споживчих стандартів.

Його побоювання — відлуння тих антиглобалістичних рухів, які вважають, що CETA надає забагато влади транснаціональним корпораціям, здатних навіть шантажувати уряди.

У кількох країнах ЄС пройшли демонстрації проти CETA, а також проти TTIP — торгівельної угоди між ЄС і США.

23 жовтня Європейська комісія презентувала нове пояснення для Валлонії стосовно механізмів врегулювання суперечок з інвесторами. Правила торгового арбітражу є одним з найбільш складних питань в угоді.

Проте Бельгія повідомила, що останній документ ЄС не задовольняє валлонських політиків.

Згідно угоди CETA, Канада і ЄС мають ліквідувати до 98% митних зборів, стосовно чого домовлялися протягом 2009-2014 років.

Прихильники угоди заявляють, що вона збільшить торгівлю на 20% і допоможе малому бізнесу. Критики вважають, що CETA загрожує продуктовим стандартам і захищає великий бізнес, дозволяючи корпораціям судитися с урядами.