Життя

Bellingcat підозрює у трагедії MH17 керівництво Міноборони Росії

Життя/Bellingcat підозрює у трагедії MH17 керівництво Міноборони Росії
Зберегти
Вигляд

Відповідальність за катастрофу збитого 17 липня 2014 року Boeing 777 Малазійських авіаліній несе керівнцтво Міністерства оборони Росії. До такого висновку в новому звіті дійшли члени групи Bellingcat, які займаються розслідуваннями військової тематики за відкритими джерелами.

Експерти Bellingcat також поклали відповідальність на лідерів самопроголошених «ДНР» і «ЛНР».

У розслідуванні вказані близько двох десятків військовослужбовців 2-го дивізіону 53-й бригади, які, на думку авторів, брали участь у транспортуванні Бука на територію України. У доповіді не розкриваються імена військовослужбовців, а їх обличча на фото розмиті.

Експерти стверджують, що точний склад екіпажу повинен бути відомий командирові батальйону і/або командиру бригади, оскільки саме вони повинні були відібрати солдатів і офіцерів для управління Буком. За даними Bellingcat, в той період посаду командира батальйону імовірно обіймав Дмітрій Т.

У звіті детально розповідається про Сергія Борисовича Мучкаєва, командира 53-й зенітно-ракетної бригади, а також про його вище командування, в тому числі про начальника ППО 20-ї гвардійської загальновійськової армії Олексія Золотова та начальника ППО Західного військового округу Андрія Коханова.

Автори розслідування припускають, що Мучкаев віддавав накази про переміщення 2-го батальйону і, зокрема, про транспортування ЗРК Бук на українську територію. Хоча, за оцінками експертів, Мучкаев навряд чи самостійно приймав рішення про транспортування ЗРК на територію України - це знаходилося в компетенції вищого командування.

У попередньому докладі Bellingcat звузила список причетних до трагедії рейсу MH17 до 20 російських військових. Учасникам Bellingcat вдалося встановити, що до краху MH17 причетний батальйон 53 системи повітряного захисту з Курська.

Експерти Bellingcat змогли розпізнати російський зенітно-ракетний комплекс «Бук», що збив літак рейсу MH17, завдяки фотографіям, які зробили громадяни Росії.

Засновник експертно-журналістської групи Bellingcat Еліот Хіггін подав до Європейського суду із прав людини позов на Росію й президента РФ Путіна щодо збитого влітку 2014 року малайзійського лайнера МН-17.

Пов`язані новини