Життя

Беслан обурений затриманням матерів загиблих від теракту — журналістка

Життя/Беслан обурений затриманням матерів загиблих від теракту — журналістка
Зберегти
Вигляд

Жителі Беслана обурені затриманням матерів, діти яких загинули в результаті теракту в 2004 році. П’ять жінок влаштували акцію протесту, одягнувши на панахиді футболки з написом «Путін – кат Беслана».

Про це в ефірі Громадського розповіла кореспондентка «Новой газеты» Єлєна Костюченко, яку також безпідставно затримала поліція.

«Хтось підходив, обіймав, дякував їм. Деякі проходили повз. Хтось навпаки говорив, що неправильним було виходити в цей день з акцією. Але коли жінок затримали, то обурилися усі, все місто», — сказала Костюченко.

«Всі ці жінки зараз затримані, і я перебуваю зараз в суді, де їх судитимуть за непокору поліції і несанкціоновану акцію», — додала журналістка.

В акції брали участь Елла Кесаєва, Емма Бетрозова, Жанна Ціріхова, Світлана Маргієва і Емілія Бзарова. У чотирьох з п'яти жінок при захопленні заручників в школі загинули діти. Також деякі з них самі знаходилися в заручниках бойовиків.

Нагадаємо, захоплення заручників у школі № 1 міста Беслана терористами сталось вранці 1 вересня 2004 року під час урочистої лінійки.

Протягом двох з половиною днів терористи утримували в замінованому будинку понад тисячу заручників. Хоча більшість заручників були звільнені в ході штурму, в результаті теракту 334 людини, з них 186 дітей, були вбиті і понад 800 поранені. Відповідальність за теракт в Беслані публічно взяв на себе один з лідерів Республіки Ічкерія Шаміль Басаєв.

Пов`язані новини