Монахиня в захисній масці для обличчя у Вознесенській церкві Флорівського жіночого монастиря у Києві, 12 квітня 2020 року
Фото:

Анастасія Власова/hromadske

Пасхальне тридення римо-католиків в Україні проходить в онлайні, храми зачинені, а Великодні богослужіння — по телевізору або в інтернеті. Собор святого Олександра в центрі Києва на вулиці Костьольній у святкову неділю під замком, поряд чергує поліцейський патруль. Підійти до храму можна, заходити всередину — ні. На дверях надруковане на аркуші пояснення які телеканали транслюватимуть меси.

Єпископи РКЦ в Україні ще до початку святкування розробили спеціальні інструкції і правила, дотримання яких завадить розповсюдженню коронавіруса. Вірян просять лишатися вдома і не відвідувати церкви, а сповідатись чи покаятись можна на онлайн-зв'язку із священнослужителем.

В місті в неділю людей небагато, але пробіжки, велосипедний спорт чи то просто прогулянку на свіжому повітрі з маленькими дітьми ніхто не відміняв. У столиці офіційно гуляти на вулиці не заборонено, хоча МОЗ і рекомендує без потреби не виходити з дому.

Православні церкви у Києві не зачинені, але всередину не можна заходити без маски і тільки по черзі. Віряни східного обряду сьогодні святкують Вербну неділю, але натовпу людей з букетами квітів і верби цьогоріч немає. Людям рекомендували дотримуватись карантинних обмежень і відвідувати служби онлайн.

У церкві Миколи Притиска (Православної церкви України) на Подолі можна все ж зустріти поодиноких вірян, але всі у масках і на відстані одне від одного.

Біля Флорівського жіночого монастиря УПЦ (МЦ) тільки голуби і ті, хто просить милостиню. На воротах у двір монастиря звернення з проханням бути розсудливими і не створювати натовпу всередині церкви, а також обов'язково бути у масці. Аптека-музей по сусідству з монастирем, якою зазвичай цікавляться туристи, зачинена ще з початку карантину у столиці.

Представники Української православної церкви Московського патріархату чітких інструкцій щодо обмежувальних заходів під час святкування Великодня не складали, але запевнили, що зважатимуть на карантинні заходи.

Поділитись: