Зарплатня співробітників української митниці на сьогодні складає від 3 до 6 тисяч гривень, включаючи усі надбавки та бонуси. Цього недостатньо для викорінення корупції, заявила в інтерв’ю Громадському голова Одеської митниці Юлія Марушевська.

За її словами, Кабміну запропонована реформа митної системи, яка вирішує цю проблему.

«Наша ідея полягає у тому, що митниця буде надавати платні послуги. І за рахунок цього ми покриватимемо видатки на інфраструктуру, а також платитимемо бонуси до заробітних плат наших працівників. Ми переосмислюємо саму суть митниці: з такого напів правоохоронного і в той же час такої фіскальної служби, як це є зараз. З такої контролюючої, збираючої гроші ми хочемо перейти до обслуговування громадян і контролю безпеки», — сказала вона.

Марушевська відзначила, що платними пропонується зробити пришвидшення надання послуг.  

«Ми видаємо сертифікати... Зазвичай, вони робляться 2-3 дні, ми можемо робити швидше і за це брати невеликі кошти. Роботу напряму з суб’єктом без брокерів — ми так само це прописуємо в постанові для того, щоб напряму була можливість працювати з митницею і це так само потребуватиме невеликої плати. Все це ми зможемо акумулювати в фонд і таким чином сплачувати ці зарплати», — сказала вона.

У той же час, уряд досі не затвердив реформування митниці.

«На моє запитання до Мінфіну про фонд заробітної плати — я постійно отримую відповідь, що резервів немає. І ми пропонуємо модель де взяти ці резерви. Тепер справа за кабінетом міністрів», — додала Марушевська.

Нагадаємо, на митниці Одеси запрацювало «Єдине вікно» для оформлення вантажів за 30 хвилин. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile