Війна

Без реалізації політичної частини Мінських угод врегулювання на Донбасі не буде — Путін

Війна/Без реалізації політичної частини Мінських угод врегулювання на Донбасі не буде — Путін
Зберегти
Вигляд

Президент Росії Владімір Путін заявив, що без реалізації політичної частини «Мінська-2» врегулювання ситуації на Донбасі не буде.

Про це він сказав на форумі «Россия зовёт», передає УНІАН.

За словами Путіна, українська влада повинна впровадити надання «особливого статусу» Донбасу. 

«Сто раз говорив, що ми не можемо за «київську сьогоднішню владу» внести зміни до Конституції, що є ключовим фактором. Ми не можемо за «київську влада» імплементувати вже прийнятий Радою закон про особливий статус управління на Донбасі, він же не реалізується до сих пір, хоча написано в Мінських угодах в найкоротші терміни це зробити», — сказав Путін.

За словами російського президента, обстріли на Донбасі не мають впливати на процес виконання Мінських угод.

«Весь час посилаються, що всього цього (політичної частини Мінських угод — ред.) не можна зробити, оскільки в зоні конфлікту на Донбасі перестрілки йдуть. Але ось 9 вересня «ополчення» Донбасу в односторонньому порядку заявило про те, що вони навіть не відповідатимуть на обстріли з боку українських Збройних сил. Ну і чого? Нам весь час говорили, що за цим відразу підуть якісь дії в політичній сфері. Але нічого не відбувається», — сказав Путін.

Також президент РФ поскаржився, що Україна не йде на «прямі контакти» з бойовиками.

«Якщо хтось дійсно хоче виконання цих угод, потрібно впливати на всі сторони конфлікту, перш за все на «київську владу». Що заважає, я не розумію. Без виходу на політичні домовленості нічого не буде просуватися», — додав Путін. 

Раніше повідомлялося, що представник ОБСЄ у Тристоронній групі закликав реалізувати мінські домовленості до кінця року.

Пов`язані новини