Міністерство охорони здоров’я представило проект постанови уряду, який передбачає нові правила харчування у школах — зокрема не буде сосисок і газованих напоїв. Врахують й інтереси дітей з особливими потребами.

Про це повідомила пресслужба МОЗ. 

За словами головного санітарного лікаря країни Віктора Ляшка, вперше на законодавчому рівні в Україні буде врегульовано питання щодо харчування дітей з особливими дієтичними потребами, такими як цукровий діабет, непереносимість глютену, лактози тощо.

Також постановою забороняється закупляти, годувати дітей і продавати їм:

  • технологічно оброблені м'ясні та рибні страви (ковбаси, сосиски, заморожені напівфабрикати тощо);
  • солодкі газовані напої;
  • енергетичні напої та будь-які інші напої із вмістом доданих цукрів.

Також нові норми харчування передбачають обмеження добової кількості солі, цукру, борошняних та кондитерських виробів, жирів.

Окрім цього, згідно з документом, керівники дитсадків та шкіл зможуть обирати для себе найзручнішу модель харчування дітей, тобто впровадити кейтеринг — здати в оренду харчоблок, аби компанія, з якою підпишуть угоду, займалась організацією харчування. 

Зазначимо, що для впровадження вказаних правил цю постанову ще має ухвалити уряд.

Раніше ми розповідали, що через карантин харчування у школах змінилося — дітей годують запакованим печивом, бутербродами, сендвічами з сиром, бургерами, соком і не завжди свіжими бананами.

Поділитись: