Безглузда війна, де олігархи по обидві лінії фронту (огляд преси)

Il Fatto Quotidiano публікує блог журналістки Франчески Боррі про саміт Східного партнерства у Ризі, де війна в Україні та відносини з Росією були головними темами. «В Україні йде безглузда війна – це фактично, вторгнення, де по обидві лінії фронту одні олігархи. І є таке відчуття, що українцям не треба було б до цього мати справу. Там немає Сходу проти Заходу, сунітів проти шиїтів, християн проти мусульман. Тільки олігархи. Змагаючись за нафту та газ, олігархи – кругом, а прості українці отримують тепло від спалювання вугілля. І Путін вже виграв. Тому що його мета – не захоплення, а дестабілізація. Його мета перетворити цю анархію у нормальність. Скалічивши Україну. Це не війна. Це путінське бачення миру».

У Der Standard – інтерв’ю з головою Мюнхенської конференції з безпеки Вольфгангом Ішингером. На його думку, «Заходу треба потурбуватись про те, щоб Україна не загинула і у військово-політичному плані, і у фінансово-економічному. Якщо нам вдасться досягти фундаментального оновлення української державності, яка має величезні проблеми, а також розореної економіки, на яку наклали свій відбиток корупція та олігархія, то тільки тоді можна вважати, що Захід та його цінності перемогли». Ішингер також не бачить «великих досягнень» Петра Порошенка – «ні в питанні децентралізації, ні у сфері загальних конституційних реформ, ні у боротьбі з корупцією, ні на сході України».

«Прийнято вважати, що хто б став новим господарем Білого дому в 2017-му, Кремлю буде нелегко у будь-якому випадку. В цілому це так. Російсько-український конфлікт та хаос на Близькому Сході повернули зовнішню політику до списку помітних тем американської передвиборчої кампанії. Однак у частини кандидатів у президенти – малий досвід у цій сфері. У Гілларі Клінтон він, навпаки, на заздрість усім. Але як далеко вона готова йти на ризик жорсткої політичної конфронтації, скажімо, з тим же російським керівництвом – поки незрозуміло. У Кремлі вважають (можливо, помилково), що до закінчення терміну Обами політика США не буде становити великої загрози для Москви, а з наступною адміністрацією вдасться домовитись та пояснити це російській аудиторії як «новий реалістичний курс». Із Джебом Бушем домовитись навряд чи вийде. Якщо його виберуть, «холодна війна номер два», схоже, стане для Кремля реальністю номер один», - вважає Костянтин фон Еггерт на сайті КоммерсантЪ.

«Провал Франції у розробці реалістичного та гуманного плану того, як впоратись із мігрантами з Африки та Близького Сходу, ромами із Болгарії і Румунії має руйнівні наслідки. Головними жертвами цього є мігранти, які вимушені жити у тимчасових таборах. Але іншою жертвою такої політики може стати відчуття єдності у Європейському Союзі», – пише The New York Times у редакційній статті. «У понеділок міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казньов сказав, що Італія повинна поважати європейські правила, які вимагають, щоб перша країна, куди прибули мігранти несла за них відповідальність. Коментар Казньова є цинічним ударом Італії в обличчя. Понад 50 тисяч мігрантів та шукачів притулку прибули до Італії з Лівії уже в цьому році. Минулого року приїхали 170 тисяч і Італія вже просто переповнена».