УКРАЇНА

Безпека журналістів під загрозою після публікації «Миротворця» – ОБСЄ

УКРАЇНА/Безпека журналістів під загрозою після публікації «Миротворця» – ОБСЄ
Зберегти
Вигляд
Про це йдеться в заяві представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович

Безпека українських та іноземних журналістів опинилась під загрозою після оприлюднення їх персональних даних в інформації про акредитацію на території самоназваної «ДНР».

Про це йдеться в заяві представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович, оприлюдненої на сайті організації.

За її словами, ОБСЄ висловлює занепокоєння з приводу оприлюднення сайтом «Миротворець» персональної інформації понад 4 тисяч співробітників як українських, так і світових ЗМІ, включаючи CNN, Agence France-Presse, Reuters, BBC, New York Times, Vice News та Al Jazeera.

«Це дуже тривожна подія, яка може у подальшому ставити під загрозу ситуацію з безпекою для журналістів. Журналісти повідомляють про проблеми, які мають суспільний інтерес, і вони не повинні зазнавати переслідувань за виконання своєї роботи», – сказала Міятович.

Нагадаємо, раніше журналісти з різних видань звернулись зі спільною заявою щодо дій представників сайту «Миротворець» та політиків. Омбудсмен з прав людини Валерія Лутковська підтримала заяву представників ЗМІ. Крім того, прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження через оприлюднення на сайті «Миротворець» персональних даних журналістів.

Пов`язані новини