Посли країн ЄС підтримали проект закону, що змінить правила подорожей до Шенгенської зони.

Посли країн ЄС підтримали проект закону, що змінить правила подорожей до Шенгенської зони.

Зокрема, для отримання дозволу на поїздку до Євросоюзу з біометричним паспортом (тобто, по безвізу) українцю доведеться сплатити 7 євро та заповнити електронні форми.

Нові правила перетину європейського кордону створюють Європейську систему авторизації та інформації про подорожі — ETIAS. Така система — ключовий елемент міграційної реформи в ЄС, покликаний підвищити безпеку Європи від потрапляння потенційно небезпечних осіб: терористів, носіїв небезпечних хвороб та нелегальних мігрантів.

Планується, що ETIAS працюватиме досить швидко та не забере багато часу та зусиль в українців. Дозвіл в системі видаватиметься не на одну поїздку, а одразу на 3 роки.

В той же час, плата у розмірі 7 євро не перетвориться на «збір за в’їзд в ЄС», а стане платою за оброку інформації в електронній системі ETIAS (тобто здійснюватиметься так само раз на 3 роки).

Для отримання дозволу на в’їзд до країн ЄС необхідно буде заповнити ряд форм, подібних до візової анкети. Форми заповнюватимуться онлайн, тобто не буде потреби їхати до консульства чи стояти в чергах.

Більше того, ETIAS не запитуватиме про ваш рівень доходів чи довідки від роботодавців. Основна увага анкети приділятиметься вашому перебуванню у тій чи іншій країні протягом визначених термінів. Крім цього, очікується, що система аналізуватиме ваші відповіді з наявною у базах даних інформацією. Тому за неправду в анкеті вас можуть викликати для проходження співбесіди в посольстві або навіть відмовити у в’їзді.

Робота над довгоочікуваною міграційною реформою в ЄС почалась ще у 2016 році, і станом на зараз відповідний проект закону пройшов лише перші етапи, необхідні для ухвалення.

Для того, щоб зміни набули чинності, їх має ухвалити Європарламент та Рада ЄС. І хоча це має статися найближчим часом, набуття чинності змін не варто очікувати до 2021 року. 

Разом з тим, потрібно змиритися з думкою, що для в’їзду на територію ЄС вас будуть ретельно перевіряти і на ці перевірки потрібно буде витратити трохи свого часу та 7 євро.

Раніше повідомлялось, що з 11 червня 2017 року безвізовим режимом з країнами Європейського союзу скористалися 490 тисяч громадян України. 

Найчастіше українці перетинали українсько-польський кордон, найрідше їздили через пункти пропуску на кордоні зі Словаччиною.

Більшість мандрівників обрали авіаційні пункти пропуску. Найменша кількість — подорожі морем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як скористатися «безвізом» на автівці: інструкція від МВС.

На початку березня Порошенко заявив, що безвізом з ЄС скористалися майже півмільйона українців

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ VOXCHECK: Петро Порошенко про безвіз

17 травня 2017-го у Страсбурзі Україна та ЄС підписали Угоду про безвіз. Відтоді українці можуть без віз їздити до 30 країн Європи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Безвіз з Європою: 15 практичних речей, які вам допоможуть.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile