Бійки «ПВК "Редан"»: поліція в Харкові обшукує ймовірних організаторів, а у Вінниці — запобігла ще одній бійці

Правоохоронці та підлітки, які хотіли влаштувати бійку в Харкові
Правоохоронці та підлітки, які хотіли влаштувати бійку в ХарковіГоловне управління Національної поліції в Харківській області

У Харкові правоохоронці проводять обшуки в імовірних організаторів бійки підлітків, яку напередодні хотіли влаштувати в межах руху «ПВК Редан». У Вінниці поліцейські теж попередили бійку підлітків.

Про це повідомили поліція Вінниччини та начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

Болвінов підтвердив, що бійку в Харкові планували в межах руху «ПВК "Редан"». Правоохоронці встановили 245 причетних до масового заходу, з яких 30 — повнолітні. Серед неповнолітніх було 149 хлопців та 66 дівчат. Усіх учасників доставили до відділків поліції для з'ясування обставин.

Також правоохоронці знайшли внутрішні чати в Telegram, через які підлітки збиралися та координувалися. Болвінов запевняє, що поліцейські встановили особу кожного.

А зранку 28 лютого правоохоронці проводять три обшуки в можливих організаторів масових заворушень — один із них неповнолітній.

«Звертаюся до батьків неповнолітніх. Контролюйте своїх дітей. Кому не зрозуміло — війна, такі заходи зараз точно не на часі», — наголошує Болвінов.

А що у Вінниці?

Вінницькі правоохоронці не уточнили, чи пов'язаний інцидент із «ПВК "Редан"». Проте вони зазначили, що нещодавно серед неповнолітніх поширився молодіжний рух, учасники якого організовують бійку з опонентами. Таку бійку планували й у Вінниці: вона мала відбутися 27 лютого на одній із площ міста.

Проте правоохоронці не дали цьому статися і забрали молодь до місцевого управління поліції для з‘ясування обставин. Також туди запросили батьків і провели з дітьми профілактичні бесіди.

«Провокування масових бійок серед молоді та підлітків — це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні», — наголошує поліція.

Що таке «ПВК "Редан"»?

Як розповідає BBC, йдеться про субкультуру, яка протягом останніх днів через масові бійки набула популярності в росії. «ПВК "Редан"»створили під упливом аніме-серіалу Hunter x Hunter. Там є бандитське угруповання під назвою «Редан».

Символами цього руху є павук, чорний колір та цифра 4. Попри свою назву, «ПВК "Редан"» не має стосунку до приватних військових компаній: учасники руху кажуть, що називають його так заради жарту. За їхніми словами, вони виступають проти ультрас, уродженців Кавказу та мігрантів.

Протягом останніх кількох днів у росії вже декілька разів затримували групи підлітків через бійки, які правоохоронці пов'язують із «ПВК Редан».

За даними поліції, лише протягом 24-25 лютого у Москві через це затримали 350 людей, серед яких 319 — неповнолітні. У деяких із них вилучили газові балончики, ножі, а також страйкбольні пістолети. А 27 лютого лише в ТРЦ «Галерея» у Санкт-Петербурзі затримали понад 200 підлітків.

В Україні також зафіксували появу прихильників цього руху. Так, підлітків з атрибутами нової субкультури помітили в Івано-ФранківськуЛьвовіЛуцькуЖитомиріХаркові та інших містах.

У поліції вважають, що провокування масових бійок серед молоді та підлітків — це спроба російських пропагандистів провести інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.

Що робити батькам?

Ювенальна поліція України зазначає, що останнім часом з'явилося більше згадок про прихильників молодіжних субкультур. Фахівці пояснюють, що іноді підліток не може самостійно реалізувати бажання і знаходить своє місце в молодіжному угрупованні для самоствердження та самореалізації. Для цього підлітки й об'єднуються в неформальні групи.

За словами правоохоронців, деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що їхня дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. Тому батькам радять робити таке:

  • спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її;
  • якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, проявіть якомога повнішу обізнаність у цій темі. Виявляйте терпіння, наполегливість і доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка;
  • опановуйте інтернет, зокрема заведіть власний акаунт у соцмережі й станьте там другом своїй дитині;
  • щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася;
  • ознайомтеся з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, які викликають інтерес дитини, зокрема на ті, що збережені, поширені або вподобані;
  • покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї, та запропонуйте спільно провести час;
  • зосередьтеся на тому, щоб показати підлітку його переваги, знайдіть у нього сильні сторони, допоможіть йому побачити себе унікальною особистістю;
  • коли встановите з підлітком контакт і довіру, поясніть йому згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це відомими йому фактами. Допоможіть дитині зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки та невідворотної відповідальності за скоєне.

«Пам'ятайте, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги та підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернеті не контролюється», — наголошують ювенальні прокурори.