Били струмом, тримали в тісній камері та психологічно тиснули: британець розповів про російський полон

Британець Джон Гардінг, який був парамедиком у полку «Азов», розповів про тортури та психологічний тиск під час російського полону.

Про це він розповів в інтерв'ю Daily Mail після звільнення з полону.

За його словами, бойовики не сказали полоненим, що їх везуть на обмін. Гардінг каже, що їх везли на підлозі вантажівки в невідомому напрямку. Якимось чином полоненим вдалося дізнатися, що вони вже в росії. Чоловік вважав, що їх везуть на розстріл, а тіла хочуть заховати.

Однак Гардінга та інших полонених іноземців відвезли до злітно-посадкової смуги, й сказали сідати до літака. На борту шторки ілюмінаторів були приспущені.

У літаку, за словами Гардінга, полонені вперше за декілька місяців отримали «справжню їжу». «У нас була яловичина та рис, курка, спринг-роли. Мої очі були більші за живіт», — згадує чоловік.

Після приземлення в Саудівській Аравії Гардінга та ще чотирьох британців зустріли представники британського консульства. Звільнених чоловіків відправили на медичне обстеження, а потім дали документи та посадили на рейс до Лондона.

Гардінг розповів, що під час полону дуже схуднув, оскільки його разом з іншими полоненими 23 години на добу утримували в тісній камері. Крім того, за його словами, росіяни «досить винахідливі» щодо тортур. Наприклад, окупанти переобладнали старий телефон у такий спосіб, що, коли військовополонений набирав на ньому номер, циферблат, повертаючись на місце, бив електричним струмом.

Також звільнений британець розповів про побиття руками, а ще про те, що один із хлопців дістав ножове поранення в ногу. А Гардінга окупанти змусили записати прощальне відео для доньки, оскільки його мали розстріляти. Чоловік вважає, що з полонених знущалися «заради розваги».

Що передувало?

Україні вдалося звільнити з російського полону 215 людей. 200 українських військових обміняли на кума путіна Віктора Медведчука, який «вже дав усі можливі свідчення слідству». 

5 командирів з «Азовсталі» обміняли на 55 російських військових, які «не мають для нас жодного інтересу». Звільнені командири зараз перебувають у Туреччині під гарантіями захисту та безпеки президента Реджепа Ердогана, вони залишаться там до кінця війни.

Крім того, 10 полонених іноземців росія відпустила до Саудівської Аравії. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими оприлюднив повний список звільнених захисників.