ENRU

Біля «серця» Чумацького шляху виявили чорну діру, в сто тисяч разів більшу за сонце

Надмасивну чорну діру виявили біля «серця» Чумацького Шляху.

Вона в сто тисяч разів масивніша за Сонце та «ховається» в токсичній газовій хмарі, що оточує центр Чумацького шляху, пише The Guardian.

Японські астрономи знайшли докази цього нового об'єкту, коли направили потужний телескоп в пустелі Атакама в Чилі на газову хмару, сподіваючись зрозуміти її дивний рух.

На відміну від тих, що складають інших, гази в цій хмарі, включаючи ціанід водню та окис вуглецю, переміщуються з різною швидкістю.

Спостереження підтвердили, що молекули в еліптичній хмарі, розміщеній за 200 світлових років від центру галактики та становить 150 трильйонів кілометрів у ширину, рухалися за допомогою величезних гравітаційних сил.

Найбільш вірогідною причиною, згідно з комп'ютерними моделями, визнали саме  наявність там чорної діри розміром близько 1,4 трильйони кілометрів.

Якщо дане відкриття буде підтверджено, ця чорна діра стане другою  за величиною із тих, що коли-небудь були помічені в Чумацькому шляху після надмасивної чорної діри, відомої як «Стрілець А», що розміщна у самому центрі галактики.

Нагадаємо також, що 14 червня Китай запустив свій перший рентгенівський космічний телескоп для спостереження за чорними дірами, пульсарами і гамма-сплесками.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: NASA оприлюднило відео поверхні Сатурна, зняте зондом Cassini. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram