УКРАЇНА

Біля Широкиного захопили у полон 8 бойовиків «ДНР»

УКРАЇНА/Біля Широкиного захопили у полон 8 бойовиків «ДНР»
Зберегти
Вигляд

Біля Широкиного Донецької області українські військові захопили у полон 8 бойовиків самоназваної «ДНР», повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт в ефірі «112 Україна».

«Зараз з ними ведеться певна робота. Це представники «ДНР», це молоді хлопці, які дійсно знаходилися там зі зброєю в руках, в тому числі і з сучасним російським зброєю. Ті відомості, які вони дали, оброблялися, і зараз ми бачимо, що вони не говорили правду. Дещо робиться нами, щоб з'ясувати. Ця легенда відпрацьована нами, і вона не підтверджується. Була інформація, що нібито вони призивалися цієї весни, але не всі є правда, ми будемо ними займатися», - розповів Тандіт.

За його словами, в ході затримання спочатку не застосовувалася сила, а було запропоновано скласти зброю, але двоє бойовиків відмовилися це робити.

«Наша розвідка в рамках чинного законодавства надавала захисне опір, тобто ми не нападали перші. Були знищені 3 людини та 8 були затримані», – сказав Тандіт.

«Крім того, 27.06.2016 року підрозділами сил АТО було виявлено переміщення ДРГ російсько-окупаційних військ у складі до 8 чоловік у районі східної околиці Широкиного. З метою недопущення проникнення групи на підконтрольну українській стороні територію було здійснено спробу захоплення ДРГ, після чого ворог відступив. Втрати противника: безповоротні – 2 чоловіка», – додали згодом у штабі АТО.

Захоплені в полон бойовики готувалися до штурму Водяного Донецької області, додали згодом у штабі антитерористичної операції у Facebook.

«Протягом минулої доби російські окупанти продовжували провокаційні заходи по відношенню до сил АТО в зоні відповідальності ОТУ «Маріуполь», шляхом підготовки до штурмових та проведення диверсійно-розвідувальних дій. Так, 27.06.2016 року відмічено проведення противником підготовчих заходів до штурмових дій в районі Водяного», – йдеться у повідомленні штабу.

Згодом спікер Адміністрації президента з питань АТО Олександр Мотузяник на брифінгу назвав імена захоплених бойовиків: Сергій Пестряєв (1967 р. н.);  Олексій Толстолук (1980 р. н.); Юрій Зюмін  (1981 р. н.); Віталій Шевельов (1995 р. н.); Антон Горбушко (1978 р. н.); Валентин Вантула  (1975 р. н.); Роман Терновий (1980 р. н.); Руслан Анрілевський (1988 р. н.).

Громадське знайшло у соцмережах ймовірну сторінку одного із захоплених бойовиків Валентина Вантули.

Згідно з даними у соцмережах він проживає у російському Ростові-на-Дону.

На сторінці також зазначається, що Вантула народився у місті Амвросіївка Донецької області.

Разом з тим, видання НБН знайшло особисту сторінку іншого із захоплених - Віталія Шевельова.

Судячи з фотографій в соціальній мережі, до незаконних збройних формувань Шевельов приєднався ще в 2014 році.

Його рідним містом на сторінці вказується Донецьк.

Пов`язані новини