УКРАЇНА

Біля університету Драгоманова у Києві студенти зібралися на акцію проти утискання органів студентського самоврядування

11 квітня, 2018 15:06
УКРАЇНА/Біля університету Драгоманова у Києві студенти зібралися на акцію проти утискання органів студентського самоврядування
Зберегти
Вигляд
lead
Біля Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, зібралися близько 30 студентів на акцію протесту «За незалежність студентського самоврядування», організовану студентською радою університету.

Біля Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, зібралися близько 30 студентів на акцію протесту «За незалежність студентського самоврядування», організовану студентською радою університету. 

Як повідомляє кореспондентка Громадського учасники акції вбралися у чорне та вибрали форму акції-мовчання. Так вони протестують щодо незаконного, на їхню думку, утискання органів студентського самоврядування.

«Ми зібралися сказати останнє слово нашої студради»,— представник студради психологічного факультету Адам.

Студенти університету проводять конференцію о 14:00 . На ній представники факультетів мають обрати Положення про самоврядування. Але учасники акції, які є представниками студентської ради, вважають цей захід порушенням закону «Про вищу освіту».

Конференція студентів університету не є плановою, її не ініціював голова студради, і вона не зібрала підписів 10 відсотків студентів НПУ. За словами учасників акції, прийняття нового Положення про самоврядування, суттєво обмежує права студентів і теж суперечить вимогам закону.

Представники акції заявляють, що пропоновані пункти положення більше ніж на 90% ідентичні із положенням криворізького педуніверситету

Паралельно із акцією, яка не визнає легітимності конференції, відбувається ще одна акція «Захистимо вибір студентів!», учасники якої підтримують дії адміністрації. Вони виставили колонки і заглушають музикою акцію студради.

Нагадаємо, що раніше Володимир Бахрушин, член сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН і головний експерт групи «Освіта» «Реанімаційного пакету реформ», детально розібрав проект документу. У себе на сторінці у фейсбук він зазначив, що прийняте положення навіть із такими порушеннями все одно вважатиметься дійсним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Останній дзвоник»: як ректору нажитися на власному виші

У Києві троє чоловіків у масках зірвали засідання «Гендерного клубу», яке відбувалося в інституті імені Драгоманова. Двоє присутніх на заході постраждали через застосування перцевих балончиків.

У листопаді студенти Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова захопили одну з будівель навчального закладу в центрі Києва. Причиною захоплення була спроба переробити навчальне приміщення під магазин.

Студентів Національного педагогічного університету імені Драгоманова 29 вересня замість пар відправили на молебень до Володимирського собору УПЦ Київського патріархату.

Пов`язані новини