ENRU

Біля університету Драгоманова у Києві студенти зібралися на акцію проти утискання органів студентського самоврядування

Data?1523440429
Студенти НПУ ім. Драгоманова на акції протесту «За незалежність студентського самоврядування» Фото: Олександра Чернова/Громадське

Біля Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, зібралися близько 30 студентів на акцію протесту «За незалежність студентського самоврядування», організовану студентською радою університету. 

Як повідомляє кореспондентка Громадського учасники акції вбралися у чорне та вибрали форму акції-мовчання. Так вони протестують щодо незаконного, на їхню думку, утискання органів студентського самоврядування.

«Ми зібралися сказати останнє слово нашої студради»,— представник студради психологічного факультету Адам.

Студенти університету проводять конференцію о 14:00 . На ній представники факультетів мають обрати Положення про самоврядування. Але учасники акції, які є представниками студентської ради, вважають цей захід порушенням закону «Про вищу освіту».

Конференція студентів університету не є плановою, її не ініціював голова студради, і вона не зібрала підписів 10 відсотків студентів НПУ. За словами учасників акції, прийняття нового Положення про самоврядування, суттєво обмежує права студентів і теж суперечить вимогам закону.

Представники акції заявляють, що пропоновані пункти положення більше ніж на 90% ідентичні із положенням криворізького педуніверситету

Паралельно із акцією, яка не визнає легітимності конференції, відбувається ще одна акція «Захистимо вибір студентів!», учасники якої підтримують дії адміністрації. Вони виставили колонки і заглушають музикою акцію студради.

Нагадаємо, що раніше Володимир Бахрушин, член сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН і головний експерт групи «Освіта» «Реанімаційного пакету реформ», детально розібрав проект документу. У себе на сторінці у фейсбук він зазначив, що прийняте положення навіть із такими порушеннями все одно вважатиметься дійсним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Останній дзвоник»: як ректору нажитися на власному виші

У Києві троє чоловіків у масках зірвали засідання «Гендерного клубу», яке відбувалося в інституті імені Драгоманова. Двоє присутніх на заході постраждали через застосування перцевих балончиків.

У листопаді студенти Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова захопили одну з будівель навчального закладу в центрі Києва. Причиною захоплення була спроба переробити навчальне приміщення під магазин.

Студентів Національного педагогічного університету імені Драгоманова 29 вересня замість пар відправили на молебень до Володимирського собору УПЦ Київського патріархату.