ENRU

Білоруський банк вдруге подав заявку на купівлю українського «Сбербанку»

Білоруський «Паритетбанк» подав до Національного банку України пакет документів, необхідних для купівлі української «дочки» російського «Сбербанку».

Про це повідомляє прес-служба «Паритетбанку».

«У нас було достатньо часу, щоб уважно вивчити вимоги українського регулятора та належним чином підготуватись до участі в угоді», — прокоментував рішення очільник правління «Паритетбанку» Сергій Бєлов.

Там також зазначають, що у разі погодження заявки українським Нацбанком, білоруський банк почне інтенсивну роботу з розширення на українському ринку.

«Паритетбанк» — білоруський державний банк, 15 за розмірами активів у Білорусі, заснований у 1991 році. Станом на 2018 рік там працює 500 співробітників. Банк володіє 51 відділенням на всій території Білорусі. Мережа «Сбербанку» в Україні складає понад 200 відділень.

Раніше «Паритетбанк» вже подавав заявку на купівлю «Сбербанку» в Україні, проте тоді НБУ відхилив цю заявку через її невідповідність законодавству.

Напередодні в НБУ продовжили санкції проти «Сбербанку».

У вересні 2017 року російський державний «Сбербанк» заявляв, що планує закрити бізнес у низці країн Європи під тиском санкцій.

27 березня 2017 року «Сбербанк» Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.