Більш ніж в десяти штатах Бразилії відбулися сутички між протестувальниками та поліцією, після того як сенат країни прийняв поправку до конституції, що дозволяє заморозити зростання державних витрат на 20 років

Більш ніж в десяти штатах Бразилії відбулися сутички між протестувальниками та поліцією, після того як сенат країни прийняв поправку до конституції, що дозволяє заморозити зростання державних витрат на 20 років.

Про це повідомляє ВВС.

Як зазначається, у столиці країни, Бразиліа, учасники протестів підпалили автобус і пройшли маршем до офісів телеканалу Globo TV, який, на їхню думку, підтримує обране рішення.

У Сан-Паулу, найбільш населеному місті країни, протестувальники напали на штаб-квартиру Федерації промисловості, яка об'єднує великі підприємства регіону.

Згідно з поправкою до конституції, вона накладає 20-річний мораторій на зростання держвидатків, які можна буде нарощувати лише на величину інфляції минулого року.

Крім того опозиція стверджує, що рішення найсильніше вдарить по найменш захищених верствах населення і особливо негативно позначиться на ситуації з освітою і охороною здоров'я, які серйозно недофінансовуються державою.

Для затвердження закону необхідно було набрати 49 сенаторських голосів. У підсумку, «за» проголосували 53 людини, «проти» — 19.

Поділитись: