Більш як половина американських штатів подали в суд на Google — скаржаться на панівне становище на ринку
Столичний округ Колумбія і ще 36 американських штатів 7 липня подали колективний позов проти компанії Google до федерального суду штату Каліфорнія за можливе порушення антимонопольного законодавства.
Як пише Politico, позивачі намагаються оскаржити панівне становище компанії у крамниці додатків Google Play. Також вони скаржаться на стягування 30% комісії з розробників застосунків за будь-які продажі цифрових товарів і послуг.
У позові вказано, що Google контролює 90% ринку додатків для Android, при цьому жоден інший магазин додатків не займає більше ніж 5% ринку. Водночас у США приблизно 60% Android-пристроїв припадають на Samsung, у якої є власна крамниця застосунків — але Google нібито намагався домовитися з південнокорейською компанією, щоб та не укладала угоди з розробниками для продажу там додатків.
У Google позов назвали «необґрунтованим» і заявили, що він призведе до обмеження конкуренції та збільшить вартість додатків, а також сприяє невеликій кількості «великих розробників додатків». На думку компанії, позов нагадує «так само необґрунтований позов», поданий компанією Epic Games проти Apple.
Нагадаємо, у вересні 2020 року Epic Games (видавець популярної гри Fortnite) так само звинуватила Apple у монополії у своїй крамниці App Store і стягуванні великої комісії з розробників додатків. У Apple тоді так само відкинули звинувачення, а через певний час анонсували зменшення комісії для малого бізнесу в App Store.
У травні 2021 року у США почали розглядати позов Epic Store проти Apple у цій справі. Його рішення досі очікується.
Розслідування проти Google
Як зазначає видання Politico, поданий 7 липня позов — перший, яким намагаються оскаржити контроль Google на ринку магазинів мобільних додатків для Android. Водночас антимонопольні розслідування зараз ведуться стосовно IT-гіганта у Великій Британії та Австралії.
Приміром, у червні 2021 року французьке антимонопольне відомство оштрафувало Google на 220 млн євро за зловживання панівним становищем на ринку реклами, яка розміщується на інтернет-сайтах і в мобільних додатках. IT-гігант не став оскаржувати такі висновки.
А в січні 2021 року колишній посол США в Марокко, а нині глава неурядової організації «Коаліція за безпечний інтернет» Марк Гінзберг подав до суду Каліфорнії позов проти Google з вимогою видалити месенджер Telegram із магазину додатків Play Store.
- Поділитися: