УКРАЇНА

Більше 3 тисяч працівників «Запоріжжяобленерго» страйкують через відсутність зарплати

18 листопада, 2016 12:49
УКРАЇНА/Більше 3 тисяч працівників «Запоріжжяобленерго» страйкують через відсутність зарплати
Зберегти
Вигляд
Заборгованість по заробітній платі на ВАТ «Запоріжжяобленерго» складає 60 млн. грн.

Більше 3 тисяч працівників енергопостачальної компанії «Запоріжжяобленерго» о 8:00 18 листопада розпочали безстроковий страйк через невиплату заборгованості по заробітній платі в розмірі 60 млн гривень.

Про це повідомив голова профспілкової організації підприємства Микола Бакин, йдеться у повідомленні на сайті «Запоріжжяобленерго».

За його словами, дії НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) позбавляють запорізьких енергетиків заробітної плати і можливості забезпечувати надійне енергопостачання в Запорізькій області.

«Заборгованість по заробітній платі складає 60 млн. грн. НКРЕКП гордо відзвітувавши про те, що «забезпечено виплату заробітної плати на ВАТ «Запоріжжяобленерго», де-факто передбачила в алгоритмі на листопад лише 25,4 млн. грн. Це сума, недостатня навіть для того, що б повністю закрити заборгованість по виплаті зарплати колективу за вересень», – сказав він.

При цьому, як каже голова профспілки, об'єктивних причин для вилучення оборотних коштів у ВАТ «Запоріжжяобленерго» немає.

«Колектив, а це майже 6 тис. осіб, не отримує зарплату. У компанії немає грошей на формування аварійного запасу, хоча скоро зима – період негоди, який, як показала ситуація в сусідніх регіонах, загрожує аварійними відключеннями: поривами ліній через вітер, снігопади і обмерзання. А у нас немає грошей навіть на бензин, що б виїхати на пошкоджений об'єкт. Чекати далі – піддавати жителів Запорізької області небезпеці масових відключень. Це неприпустимо більшою мірою в регіоні, що межує із зоною АТО. Тому ми змушені почати страйк», – сказав Бакин.

Зауважимо, що прокуратурою області розпочато кримінальне провадження за фактом невиплати працівникам ВАТ «Запоріжжяобленерго» заробітної плати. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

«За фактом порушення конституційних прав працівників підприємства на своєчасне одержання винагороди за працю, а саме невиплати заробітної плати трудовому колективу ВАТ «Запоріжжяобленерго», 15 листопада прокуратурою області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат – ред.)», – йдеться у повідомленні.

Пов`язані новини