Проти зміни території України за результатами всеукраїнського референдуму виступає 54,5% опитаних українців.

Про це свідчить опитування, проведене фондом «Демократичні ініціативи» ім.Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Водночас, 19% вважають, що для зміни території країни потрібно обов'язково проводити референдум.

Згідно з даними дослідження, 11,5% опитаних вважають необов'язковим проведення референдуму для зміни території країни, ще 15% не змогли відповісти.

При цьому 54,5% українців не змогли відповісти на питання, чи є в країні закон про всеукраїнський референдум, 19% вважають, що в країні є такий закон, 11,5% вважають, що його немає.

Також 23,4% респондентів вважають, що можна визнати питання, яке виноситься на всеукраїнський референдум, неконституційним, 28,6% вважають, що не можна цього зробити, 48% не змогли відповісти.

42,1% українців вважають, що визнати неконституційними питання, які виносяться на всеукраїнський референдум, може Конституційний суд України, 13,2% — Верховний суд, 10,1% — Верховна Рада. 34,6% респондентів не знають відповіді на це питання.

Крім того, 70,6% українців ініціювали б зараз проведення референдуму з питання встановлення єдиного для всіх податку в 5%, а для олігархів — в 40%. Не ініціювали б такий референдум тільки 13,9%.

69,8% українців ініціювали б референдум про встановлення смертної кари для педофілів, 16,1% — не робили б цього.

Опитування проводили з 8 по 20 серпня 2019 року. Було опитано 2040 респондентів старше 18 років. Опитування проводилося в 103 населених пунктах у всіх областях України, крім АР Крим і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, за даними опитування групи «Рейтинг», патріотами України вважають себе 83% громадян і 11% мають протилежну думку. 82% респондентів підтримали б проголошення незалежності України, якби сьогодні перед ними стояв такий вибір.

Поділитись: